Home > spoločnosť, kultúra, šport, viera, život, smrť, ... > Tá “rozprávka” pokračuje

Tá “rozprávka” pokračuje

Sedembolestná (foto: tlačiareň Luna)

Keď som sa s ňou včera opäť stretol, žiarila šťastím. Jej úsmev bol veľavravný, slza v kútikoch očí úprimná. Pri jej vete – “Marek, a keby nebolo teba, nebola by som tu…” – som si opäť raz uvedomil veľkosť božieho zásahu. On si vyberá stále tých najslabších, aby ukázal svoju veľkosť. Aj mňa, nehodného, si kedysi vybral. Použil ma v svojich plánoch tak nečakane, tak prekvapivo, tak jedinečne.

Kvôli lepšiemu pochopeniu toho, o čom je reč, je dobré poznať genézu celého príbehu. Mnohí si pamätáte na článok Bludná ovca, ktorá hryzie, ktorý som napísal 27.8.2008. Po necelom mesiaci 17.9.2008 som s radosťou, plný pozitívnych emócií napísal ďalší článok o blogu, ktorý zmenil život štyrom ľuďom. 25.11.2008 som už písal o pozitívnom rozmnožovaní dobra v tomto článku.

Takže pani z Bratislavy plánovala platiť tejto rodinke nájom tri roky. Položila si však otázky – Čo potom? Čo ak sa z toho nedostanú? Pôjdu na ulicu? A dospela k záveru, o ktorom som sa dozvedel. Chcela nájsť starší dom, zrekonštruovať ho a dlhodobo prenajať tejto rodinke. Tak sa aj stalo. Rekonštrukcia je momentálne pred dokončením a šťastná mamička so svojimi deťmi prežívajú obrovskú, neskrývanú radosť. Už nie sú v našom meste. Sú v Šaštíne-Strážach…

“Tu som sa konečne dala do poriadku. Po dlhých 9 rokoch som psychicky, duševne v poriadku. Vyrovnaná, šťastná. Zbavila som sa chorôb, ktoré pramenili z môjho psychického trápenia, deti sú tiež konečne zdravé. Tešia sa do školy. Marek, tá pani z Bratislavy … potykali sme si, sme ako sesternice. Kúpila nám dokonca aj nové nábytky, deťom prekrásnu detskú izbu… Môj známy, detský lekár, kúpil Dominikovi nový horský bicykel.” To šetko na mňa vychŕlila za pár sekúnd. A potom to zaklincovala tým, čo som už spomínal “Marek, keby nebolo teba…” a …slzy. Lenže, to už sme sa chytro rozlúčili, lebo pri mojej odpovedi, aby nepreháňala, sa začali lesknúť oči aj mne.

“Pane, nie som hoden ani zodvihnúť zrak k tebe a ty si si práve mňa vyvolil na tento svoj zásah. Vďaka ti, že sú ľudia, ktorí pomáhajú ako tá pani z Bratislavy a vďaka ti aj za to, že môžem byť svedkom tvojej moci. Pane, požehnaj tie tri deti, ich matku aj ich dobrodincov. Vďaka ti.”

 1. hugo
  September 8th, 2010 at 22:17 | #1

  uzasne, klobuk dole Marek, ze si dovolil aby si bol nastroj a velka chvala smerom tam hore 🙂

 2. Lubomir Piala
  September 9th, 2010 at 08:26 | #2

  zdravim, to je to prave v tichosti pomahat druhym. Prajem pozehnany den a vela sil a uspechov vo Vasej praci, pardon myslel som v povolani. Vdaka.

 3. Milka K
  September 9th, 2010 at 09:37 | #3

  Marek, len pokorne mlčím…

 4. Marek M.
  September 17th, 2010 at 16:14 | #4

  Marek, som na Teba hrdy. Vdaka za priklad konkretnej lasky, ktora ma vela podob. Ty si mi priblizil niekolko z nich…:)

 1. No trackbacks yet.