Našťastie sú medzi nami aj ľudia, ktorí majú dostatok protilátok na vírus ZLO. Týmto paradoxne chýbajú protilátky na iný vírus. Majú otvorené srdcia a sú nakazení vírusom DOBRO. Pozitívna choroba. Ľudia infikovaní týmto vírusom majú dôvod na radosť. Chceli sa nakaziť, chceli mu podľahnúť. Dobrovoľne. Vírus DOBRO nielenže netreba likvidovať, on sám pôsobí ako liek a zbavuje nás chorôb. Je to vírus šťastných ľudí.

Teším sa, že som aj teraz svedkom jednej takej epidémie. Napísal som tu na svojom blogu článok “Bludná ovca, ktorá hryzie” a istá nakazená žena, žena, ktorá je evidentne napadnutá vírusom DOBRO sa ozvala a konala. Potom som napísal niečo o jej čine v článku “Blog, ktorý zmenil život štyrom ľuďom”.  A prostredníctvom média (internetu) sa jej vírus rozširoval. V mailovej schránke som začal nachádzať maily od nakazených ľudí. Ponúkali tej mamičke s deťmi pomoc. Oblečenie, hračky, knihy,… Všetko to, čo si táto mamička často ani nemôže dovoliť. A dodnes mi prichádzajú poštové balíky, ktoré jej s radosťou odnášam. Aj včera čosi prišlo. Večer som bol tam. Na jej tvári úsmev, na deťoch vidieť radosť, pokoj, šťastie. Niečo im chce dať teraz, niektoré krásne knihy či hračky ich potešia pod vianočným stromčekom. Neviem dosť dobre opísať pocity, ktoré som mal, keď som od nich včera odchádzal. Hádam spokojnosť, radosť a vďačnosť.

Týmto krátkym článkom sa chcem za seba, ale predovšetkým za tú rodinku, ktorej pomáhate, poďakovať práve vám. Všetkým, ktorí ste roztrúsení po celom Slovensku a ste chorí. Vám, ktorých napadol vírus DOBRO, vám, ktorí ste sa z neho nevyliečili, ktorí ste sa ho ani nepokúsili liečiť, ktorí ste šťastní, že ste sa takto pozitívne nakazili.

Otvorme oči. Všetci, ktorí sa chceme nakaziť. Je to jednoduché. Okolo nás je mnoho tých, ktorých môžeme svojou chorobou potešiť, alebo dokonca zachrániť. A pokúsme sa, veľmi nenápadne :), infikovať ďalších.

Prajem ničím nerušené rozširovanie pozitívnych vírusov, či bacilov.