Za stavu 2:3 v treťom sete dostávala Dominika kŕče do unaveného svalstva na nohách, nechala sa ošetrovať, premasírovať. Vyrovnala na 3:3, no kŕče sa stále vracali a miestami chodila po kurte, ako kačička. So zaťatými zubami a so zvyškami posledných síl však držala krok so svojou veľkou súperkou. Loptičky z jej podania preliezali cez sieť bez potrebnej razancie… Zubami nechtami ale doťahovala a bolo 7:7. Jankovicova svoje ďalšie podanie vyhrala, upravila na 7:8, no únava a najmä svalové zranenie sa naplno prejavilo aj u nej. Pri Dominikinom podaní za stavu 30:40, mala Jelena mečbol, no nevyužila ho. Potom padla na kurt ako podťatá, držala sa za nohu a vyzeralo to, že jej problémy sú ešte väčšie, ako súperkine. Obrovské vypätie, z oboch strán, pokračovalo ďalej a výborná atmosféra v Steel aréne v Košiciach a vidina blízkeho víťazstva nedovolila ani jednej hráčke zápas vzdať.O pár minút dráma pokračovala. Srbke, pri rozhodujúcej loptičke, už asi 4. krát v zápase, pomohla páska. Dominika síce loptičku dobehla, ale do dvorca sa jej ju už dostať nepodarilo.Diváci vstali a tlieskali Dominike akoby vyhrala…

Táto 18 ročná dievčina bojovala a bolo vidno, že tam necháva srdce.„Dominika, nevyhrala si, ale Slováci, športoví fanúšikovia, Ti to určite vyčítať nebudú. Ba naopak. Všetci Ti musíme zložiť poklonu, poďakovať za predvedený výkon. Ukázala si, čo pre Teba znamená reprezentovať Slovensko. A v neposlednom rade, si dala príklad ostatným športovcom…Vďaka!“

Jankovicova (3.) – Cibulková (76.) 2:1 (7:5, 1:6, 9:7)