Home > spoločnosť, kultúra, šport > V tieni štvrťfinále

V tieni štvrťfinále

Nech sa Bača s Vůjtkom naobjímajú do sýtosti. Prajem im to. (zdroj: SITA)
Fanúšikovi fandiacemu našim hokejistom odľahlo. Po dramatickom víťazstve s Francúzskom si hokejisti po rokoch opäť vybojovali miestenku medzi osmičkou najlepších na Majstrovstvách sveta. Internet, televízne kanály a zajtra aj tlačené médiá budú informovať, chváliť, tešiť sa. Celý hokejový národ sa teší z úspechu, ktorý sa ešte môže dočkať nadstavby. Už vieme, že budeme mať súpera cvendžiaceho mena – Kanadu. Štvrtkové poludnie to bude na Slovensku “žiť”. Fandíme, myslíme na hokejistov, sme s nimi a budeme znova dúfať v “zlatý gól”…

Kdesi na opačnom konci sveta však máme bojovníka, ktorý nám v ostatnom období robí také dobré meno, ako žiaden iný športovec. Pri všetkej úcte k bojujúcim hokejistom, ak spraví povedzme Haščák hrubku v obrane, z ktorej padne gól do našej siete, môže to zaňho “vyžehliť” napríklad Radivojevič, ktorý trafí do súperovej siete dvakrát.

Peter víťazí v 1.etape.. s našou vlajkou na hrudi. (foto: Wil Matthews)
Peter sa teší po tvrdom boji aj po 2.etape. Už v žltom tričku pre najlepšieho cyklistu. (zdroj: Reuters, Robert Galbraith)
Tento náš reprezentant musí so zaťatými zubami po tvrdom páde do prachu zeme vstať, otrepať sa a aj napriek bolesti sám drieť až do konca. Mám na mysli Petra Sagana, cyklistu, ktorý zvíťazil silou vôle, vytrvalosťou a nezlomnou bojovnosťou v prvej etape pretekov okolo Kalifornie po tom, čo 10 kilometrov pred cieľom dostal defekt. Musel zamávať pelotónu, koleso vymeniť, šliapnuť opäť do pedálov, dohnať stratu a potom všetkých v cieľovej rovinke predbehnúť.

A čo sa udialo v druhej etape? Niečo, čo mu vynieslo prívlastok – Nezničiteľný, alebo aj Ironman. V druhej etape nepríjemne spadol. Pri páde si poranil nohu a ruku. Podľa vlastných slov sa snažil potom rukou trocha cvičiť, lebo cítil zo začiatku veľkú bolesť a mal podozrenie na vykĺbené rameno. No to sa nepotvrdilo, bolesť začala ustupovať a pokračoval teda ďalej. Samozrejme, že súperi mu unikali. Aby toho nebolo dosť, tak neskôr musel opäť, ako deň predtým, meniť koleso – ďalšia nechcená prestávka. A ako sa vysporiadal s touto situáciou? Ani teraz ho to nezlomilo. Noha, rameno, bolesti, porucha bicykla. Zaťaté zuby a ukážka sebazaprenia, vytrvalosti, cieľavedomosti, chuti víťaziť ho prihnali do cieľa. Nielenže sa na balík ostatných cyklistov dotiahol, ale on znova všetkým ukázal chrbát. Neuveriteľné.

Fandím hokejistom, nech o nich píšu, lebo sú dobrí a zaslúžia si to. Ale aspoň malou troškou chcem vložiť do mediálneho priestoru aj tento môj príspevok o mojom športovom hrdinovi týchto dní. “Peter, fandím(e) ti a ďakujeme za reprezentáciu a zviditeľnenie nášho Slovenska v svetovej cyklistike. Mimochodom, už teraz sa teším(e) na letnú Tour de France!”

No... takže ja do teplej 🙂 Kalifornie neposielam síce bozky, ale veľké uznanie a fanúšikovský pozdrav. Nech sa darí aj naďalej! (zdroj: zimbio.com)

Doplnenie (16.5.2012 13:50):

Teraz to bolo síce len o centimetre a bez pádov, ale predsa s etapovým vavrínom… fantázia!

Radosť po tretej etape znova víťazná. (zdroj: sportlive.co.za)

Doplnenie (17.5.2012 20:10):

Štvrtú  takmer 210 kilometrovú etapu vyhral opäť Peter Sagan a celý cyklistický svet si jeho meno určite zapamätá, však Americkí komentátori 🙂 Dnes to bola Slovenská športová žatva, keď v Helsinkách naši hokejisti vyčarovali opäť raz zázračný postup do bojov o medaily keď zdolali Kanadu. Blahoželám. Všetkým.

Categories: spoločnosť, kultúra, šport Tags:
 1. Marek
  Máj 16th, 2012 at 20:55 | #1

  Marek, vďaka za super článok. Vedel som, že vyhral 1.etapu, ale o podrobnostiach a ani o ďalších triumfoch som nevedel. Parádička, dúfam, že mu to vydrží!

 2. Viera
  Máj 16th, 2012 at 23:29 | #2

  Marek, aj ja az teraz citam… tesime sa i my, pocuvame novinky aj od Hladovcov, Maros mu robi osobneho masera, takze doma si ho Vladka s Oliverkom velmi neuziju, no o to je im asi vzacnejsi 🙂 Sagan je fakt macher, klobuk dole nad jeho vykonmi!!!

 1. No trackbacks yet.