Home > školstvo, spoločnosť, kultúra, šport > Pre nás všetkých

Pre nás všetkých

Na gymnáziu v Skalici sme sa rozhodli, že pri príležitosti Dňa Zeme pomôžeme Zemi, regiónu, mestu Skalica a vlastne nám všetkým.

Pani primátorka našu aktivitu privítala, z mesta zabezpečili vrecia, rukavice a odvoz odpadu a my sme poskytli množstvo zdravých a odhodlaných rúk. So žiakmi 4 tried sme vyzbierali odpad na dosť veľkej ploche. Priekopy po oboch stranách vstupnej cesty do Skalice od Holíča vyzerali hrozne. Množstvo odpadu bolo až neuveriteľné. Priestor od obchodného centra Max smerom na Holíč je veľký, lenže nás bolo tiež veľa a bolo radosťou pracovať na dobrej veci spoločne so žiakmi.

Niekoľko takýchto kôp vyzberaného odpadu sme spravili. Tie potom pracovníci mesta odpratali.

Niekoľko takýchto kôp vyzberaného odpadu sme spravili. Tie potom pracovníci mesta odpratali.

 

... a tešili sme sa z dobre vykonanej :)

… a tešili sme sa z dobre vykonanej 🙂

Nikomu sa nič nestalo, všetci sme to v zdraví zvládli. Ďakujem rodičom, že pustili svoje ratolesti s nami a dali im tak príležitosť prispieť k zlepšeniu životného prostredia v meste. Ďakujem svojim dvom milým kolegyniam Zuzke Formánkovej a Katke Cupákovej a triedam príme, sekunde, tercii a mojim druhákom z II.A. Možno niekomu dnes chýbala matematika, dejepis, nemčina, ale vedzte, že v dnešný piatok ste spravili veľmi veľa. Všetkýýým vám ďakujem ešte raz.

dobojované :)

Dobojované 🙂

A mimochodom… je hrozné, čo všetko dokážeme len tak vyšmariť z auta. Plastové fľaše, tak tých tam bolo neúrekom, ale aj plastové poháre, papieriky od keksov, kúsky polystyrénu. Ako si s tým má, prosím vás, príroda poradiť. Hanbím sa a premýšľam, kde sa stala chyba. Vo výchove? Asi. Dnes sme sa snažili nasledujúcu generáciu vychovávať k tomu, aby si nepílili konár pod vlastným zadkom a správali sa zodpovedne. Prosííím, nezahádžte to tam znova. Teraz je to pekné.

 1. Ladislav zo Skalice
  Apríl 27th, 2019 at 11:16 | #1

  Marek čo nového na Gymnáziu v Skalici??? Je tam matematika náročná???

 2. Apríl 30th, 2019 at 08:11 | #2

  Zdravim aj u nas prebiehala akcia pod nazvom ČIVORADO-čistenie vôd Rajčianky aj jej prítokov.
  Hrôza čo tam bolo odpadu.Je to smutne že si tak znečisťujeme naše krásne až “Rajské okolie”.
  S pozdravom z Rajeckej doliny ,prajem požehnaný a pekný deň.L.P.st. http://www.kominsro.sk

 1. No trackbacks yet.