Home > politické komentáre, kritika > Pešiak na kandidátke

Pešiak na kandidátke

S manželkou Milkou

S manželkou Milkou

Zvonil mi telefón. Zdvihol som a po krátkom zdvorilostnom úvode sa na druhej strane ozvalo: „Boli by sme radi, keby ste prijali pozvanie na našu kandidátku…“

Potom mi volali ešte raz a ja som to definitívne prijal. Pridelili mi číslo 48 a … teraz sa uchádzam o hlasy voličov.

Na kandidátke Oľano je nemálo osobností, ktoré netreba dlho predstavovať. Ak v šachu platí, že „pešiaci sú dušou pozície“, tak aj tu. Je tam množstvo „pešiakov“, ktorí tej kandidátke dodávajú dušu. Jedným z nich som aj ja. Nie som známa „nezávislá osobnosť“, ale skôr ten „obyčajný človek“.

Verím, že je pre voličov ťažké krúžkovať neznámych ľudí a zasa pre mňa je nemysliteľné „pobehať“ Slovensko a predstaviť sa. Preto mám jedinú možnosť, ako sa dostať ďalej, až “za svojich známych”. Týmto článkom, s nádejou na vaše zdieľania, viac verím v úspech a možnosť veci meniť k lepšiemu. Ak vy poviete ďalším ľuďom, aby „krúžkovali 48-čku na kandidátke Oľano“ a oni dajú na vaše odporúčanie, tak sa to môže podariť. Ináč je šanca “pešiaka” omnoho menšia.

Snažím sa všade, kde som, bojovať za pravdu a spravodlivosť. Hovorím pravdu, žijem to, čomu verím a čo hlásam. Snažím sa čo najviac nezištne pomáhať ľuďom. Komunikujem s bezdomovcami, snažím sa im podľa svojich možností pomôcť, stane sa, že ťahám zo životnej “kaše” mimo školy aj niektorých svojich žiakov, podarilo sa mi prispieť výraznou mierou k tomu, aby jedna opustená mamička s tromi malými deťmi nemusela žiť v azyláku, keď cez môj článok sa našla dobrá duša, ktorá jej platila nájom bytu; venujem sa roky mládeži ako pedagóg, šachový tréner… Množstvo vecí sa môžete dozvedieť z mojich článkov aj na tomto blogu.

Aby ste neodporúčali nikomu „mačku vo vreci“, tak uvediem trocha viac zo životopisu. Kto je, čo je a čím sa zaoberá Marek Šefčík?

Štúdium a pedagogická prax

Ocenenie za prínos pre cirkevné školstvo

Ocenenie za prínos pre cirkevné školstvo

Absolvoval som štúdium matematiky na Prírodovedeckej fakulte UPOL v Olomouci a štúdium fyziky a techniky na FHPV PU v Prešove. Učil som 14 rokov na Gymnáziu Jána Bosca v Šaštíne-Strážach, potom rok na Spojenej cirkevnej škole v Malackách a teraz učím tretí rok na Gymnáziu v Skalici.

Šachy a iné záľuby

Zo zápasu 3. ligy...

Zo zápasu 3. ligy…

Počas celej pedagogickej kariéry trénujem mládež. Zúčastnil som sa aj seminárov pre šachových trénerov, raz aj v role prednášajúceho (video). 13 rokov vediem Šachový klub Holíč ako jeho predseda. Od svojich 5 rokov mám v šachu záľubu. Aktívne hrávam dodnes (3.liga a 2.liga SR). Podarilo sa mi zorganizovať už 12 ročníkov medzinárodného šachového turnaja v Šaštíne-Strážach.
Ďalšími mojimi športovými záľubami sú cestná cyklistika a turistika…

Písanie blogov, tvorba časopisov

V roku 2004 mi vyšla vo Vydavateľstve Michala Vaška v Prešove „Krížová cesta za nenarodené deti“.

Časopis kvapka

Časopis kvapka

Píšem blogy. Od roku 2010 na svojej stránke, ale predtým na blogu SME, kde som sa dostal hodnotením čitateľov na 8. miesto v rebríčku desaťtisícov blogerov. Okrem toho sa moje články občas objavujú aj na iných portáloch a tiež v tlačených médiách…
Kedysi, na vysokej škole som bol redaktorom/šéfredaktorom študentského časopisu. Teraz som šéfredaktorom farského časopisu Kvapka, ale aj kriticko-politického časopisu Slobodný Holíč.

Volené funkcie

Na fakulte som bol zvolený do Akademického senátu ako zástupca študentov, bol som jedno volebné obdobie poslancom v svojej rodnej obci Bijacovce (ešte ako vysokoškolák). Dnes pôsobím ako aktívny poslanec Mestského zastupiteľstva v Holíči.

Moderátor, prednášajúci, rečník

Púť zaľúbených 2009 - prednáška pre 400 mladých ľudí.

Púť zaľúbených 2009 – prednáška pre 400 mladých ľudí

Bol som ako prednášajúci na Púti zaľúbených v Šaštíne (svedectvo o rodine); moderátor niekoľkých podujatí – Plesy na katedre fyziky, Estrádne zábavné fašiangové programy v Bijacovciach (scénar a moderovanie), Oslavy 15. výročia pridelenia štatútu mesta Šaštín-Stráže, Oslavy 20. Výročia CVČ v Šaštíne-Strážach,  Deň zdravia (moderovanie + beseda so športovcami), Vianočný koncert v Šaštíne-Strážach, Diskusia k 30. výročiu Novembra v Holíči (hostia F. Mikloško, F. Neupauer, E. Korda), Zhromaždenia Za slušné Slovensko v Skalici (spoluorganizátor a rečník).

Počas moderovania diskusie k 30. výročiu Novembra

Počas moderovania diskusie k 30. výročiu Novembra

Dni zdravia a pohybu - moderovanie diskusie so športovcami

Dni zdravia a pohybu – moderovanie diskusie so športovcami

V Skalickom dekanáte sa s manželkou venujeme príprave snúbencov na manželstvo. Aktívny som aj vo farnosti Holíč. Okrem spomínaného časopisu Kvapka, aj lektor a akolyta.

Herec v ochotníckom divadle

Herec v ochotníckom divadle – v rodných Bijacovciach (úloha Jána Krstiteľa v hre Salome); naposledy s divadelníkmi z Popudinských Močidľan v divadelnej hre „Diagnóza život“ v hlavnej úlohe ako lekár (9 predstavení po Záhorí i na Morave).

Ako lekár v predstavení Diagnóza život.

Ako lekár v predstavení Diagnóza život

Otec rodiny

Napokon, ale nie v poslednom rade, sa dostávam aj k mojej rodine. Som verný svojej jedinej manželke, s ktorou máme 17 ročné dvojčatá (Oliver a Marek), 11 ročnú dcérku Lianu a po tých rokoch s radosťou očakávame ďalšieho synčeka. Ak Boh dá, tak niekedy v apríli 😉

Oblasti politického záujmu

Ja viem, že možností je kopec a verím, že si správne vyberiete. Len som chcel, aby, ak sa vám dostane do uší meno Marek Šefčík, ste už nemali pocit, že ide o mačku vo vreci.

Venovať sa chcem školstvu, médiám, sociálnym a prorodinným záležitostiam. Mám túžbu veci pozitívne ovplyvniť. A verím, že ľudia s otvoreným srdcom, úprimní a čestní, môžu takéto zmeny dosiahnuť. Môžete ma kontaktovať cez môj facebook, mail [email protected]. Ďakujem vopred za vaše krúžky, za podporu pre „pešiaka“, ktorý sa ale s vašou podporou môže stať figúrkou, ktorá nakloní váhy na stranu dobra. Nech nám Pán Boh pomáha.

 

 

 

Články, napríklad aj na mojpribeh

Categories: politické komentáre, kritika Tags:
 1. marianna
  Február 3rd, 2020 at 21:19 | #1

  držime palce..ja som vždy fandila Matovičovcom ..

 2. Ľudmila Mičová
  Február 4th, 2020 at 17:57 | #2

  Držíme palce.

 3. Ladislav zo Skalice
  Február 16th, 2020 at 04:19 | #3

  Jak to bolo v tom seriáli Hospoda : Vieš prečo sú u nás tak často volby ??? No lebo pribúda ludí , ktorý ešte neboli nikam zvolený ……..

  a pán Vlach alias Inženýr Veškrna zakladatel Strany národního blahobytu SNB ….. Naše strana Vám zabezpečí prosperitu , kterou Vám ostatní strany pouze slibují ,,,,

 4. peto
  Február 23rd, 2020 at 23:08 | #4

  drzim palce marek! a hlavne v aprili! 🙂

 1. No trackbacks yet.