Home > politické komentáre, kritika > Mám nádej. Aj vy?

Mám nádej. Aj vy?

Tento článok bol uverejnený včera (v trocha inej podobe) a dnes na facebookovej stránke Holíčske noviny. Keďže niekto asi nechce, aby sa pravdivo pomenovávali veci, aby sa bojovalo proti mafii na všetkých úrovniach riadenia štátu, tak mi môj príspevok už dvakrát zmazal. Mal už viacero pozretí, zdieľaní… Mňa však neodradí žiaden sabotér. Dávam to teda na svoj blog. Vďaka za vašu podporu.

 

Ahojte (nielen) Holíčania

Mnohí z vás iste vedia, že som dostal pozvánku od Oľano, aby som prijal ponuku kandidovať za poslanca NRSR a pomohol v boji s mafiou prerastenou do štátnej moci. Poznáte ma ako aktívneho poslanca Mestského zastupiteľstva. Mám tri deti. Dvojčatá už majú 17, Lianka 11 a po tých rokoch čakáme ďalšieho synčeka. Prečo to spomínam? Lebo som stretol v týchto dňoch zopár ľudí, ktorí mi povedali, že „To sa už nikdy nezmení“. Prepáčte, ale ja odmietam žiť v beznádeji. Čo by som to bol za otca, ktorý by sa díval na svoje deti a neprial im pozitívnu budúcnosť v krajine, na ktorú by mohli byť hrdí?

Mám nádej, že sa naša spoločnosť začne meniť. Že čestní a charakterní ľudia sa budú mať dobre, budú si slušne žiť. Nie, to nie je idealizmus. Ale cieľ. Tak by to skutočne malo byť a toto by malo byť skutočne našim cieľom, ku ktorému sa chceme prepracovať…

Som aj učiteľom. Chcem povedať svojim žiakom „Učte sa, študujte a buďte poctiví v svojej práci. Nech z vás vyrastú skutočné osobnosti.“a nechcem, aby mi oni mohli odpovedať „Veď tí najväčší gauneri sa majú najlepšie!“ Toto sa musí zmeniť…

Počas kampane som spoznal kopec zaujímavých ľudí, odmoderoval som aj pár diskusií, zúčastnil sa nejakých akcií. Túžba po zmenách v našej spoločnosti je rozšírená medzi mnohými ľuďmi a ja sa z toho teším.

kolaz

Vrcholí predvolebná kampaň a mnohí z vás ma podporujú, počul som slová uznania a rovnakej nádeje, ako v sebe nosím ja.

Napriek tomu, že kampaň je v plnom prúde, som nepoľavil zo svojich dlhoročných aktivít. Jednou z nich je reprezentácia mesta Holíč na poli šachovom. Ako aktívny šachista (pravidelné zápasy za Holíč), ako tréner žiakov (tréningy a účasť na seminári trénerov v Bratislave) a tiež ako predseda klubu (organizačné zabezpečovanie chodu klubu, zápasov…).

Som len človek a mám iba 24 hodín denne tak, ako každý, preto občas by som si prial, aby som mohol viac času venovať rodinke… Robím však čo môžem a ďakujem manželke, dcérke i synom za podporu.

Ďakujem vám za každý krúžok pre číslo 48 na kandidátke Oľano. Ďakujem všetkým, ktorí to rozšíria medzi svojimi známymi, ďakujem za akúkoľvek podporu. Chcem sa poďakovať aj adminovi stránky Holíčske noviny za to, že dal v predvolebnom čase kandidátom možnosť prezentovať sa a viac zviditeľniť. A napokon vďaka aj nášmu županovi Jozefovi Viskupičovi za otvorenú podporu.

Verím, že aj v našom meste Holíč, podobne ako na celom Slovensku, preváži túžba po lepšej krajine po voľbách. Že bude viac tých, ktorí nosia v srdci nádej a dobro. Ešte raz vďaka za vaše krúžky už túto sobotu. Majte sa!

kandidat 48

Categories: politické komentáre, kritika Tags:
  1. Ondrej
    Február 25th, 2020 at 08:30 | #1

    no prečo ti to zmazali Marek,….odpoveď je veľmi jednoduchá, lebo v Holíči máte kandidáta z presne opačného politického pólu 🙂 Ale to ti je asi jasné 🙂

  1. No trackbacks yet.