Ja pôjdem

foto: iblogwesthartford.blogspot.com
Demokraciu tu máme krátko. A často sa zdá, že ešte takú pokrivenú. Mnohí odmietajú ísť k volebným urnám z všakovakých dôvodov. Politika a veci verejné zaujímajú málo ľudí. Referendum. To je taký vulgarizmus. Alebo aspoň to vnímame ako niečo, čo je zbytočné… Referendum, ktoré sa bude konať túto sobotu, predostiera 6 otázok. Ak už sme toľké prachy za to “vysolili”, ja určite zodvihnem kotvy a ten krátky testík pôjdem vyplniť. Ja viem, že referendum je len poradným hlasom ľudu a pre politikov nie je záväzné, ale napriek tomu si myslím, že určitú váhu má. Ak by skutočne masa ľudí šla a ten “test” vyplnila, ten hlas by museli politici rešpektovať. Navyše niektoré otázky fakt stoja za to.Spomeňte si na ožratého Cupera, ktorý spôsobil autonehodu a nebol postihovaný vďaka poslaneckej imunite. Ten ksicht sa potom na kamery vysmial celej krajine. Poslanecký mandát nemôže byť vstupom na pôdu beztrestnosti. Každá vláda sa “vyhráža”, že zúži alebo rovno zruší imunitu. A doposiaľ sa to nepodarilo. Najčerstvejší príklad vidíme u komunistov zo Smeru a tzv. národniarov. Bojkotujú hlasovania o imunite, vyhovárajú sa ako malé deti raz na to, inokedy na ono a myslím, že majú v talóne ešte dosť výhovoriek na to, aby tá ich imunita zostala nedotknutá. Aj otázka o znížení počtu poslancov znie zaujímavo. Naše Slovensko nepotrebuje taký široký parlament. Ak by bolo poslancov o 50 menej, nič by sa nestalo. Vlastne stalo. Ušetrila by krajina nielen na ich platoch, ale i na ich kanceláriách, notebookoch, všakovakej výbave, asistentoch… I ďalšie otázky, o zrušení koncesionárskych poplatkoch a cenovom strope pre nákup vládnych limuzín, môžu ušetriť nejaké to euro… Asi by sa dala každá otázka dopodrobna rozobrať, no nechcem zachádzať zbytočne do detailov.

Či už máme taký, alebo iný názor, mali by sme sa zodvihnúť a v tú sobotu k urnám zájsť. Za vlády červených sa ľudu 40 rokov nikto nič nepýtal. A bolo zle. Teraz sa nás na niečo pýtajú a my na to kašleme. Predpovede hovoria o malej účasti. Ak dostane vyspelá demokracia, napríklad Švajčiari, možnosť aj takto vyjadriť svoj názor, tak to urobia. Treba sa naučiť vážiť si slobodu slova, treba sa učiť vyjadriť svoj názor, treba sa zaujímať o veci verejné. Veď ide o našu budúcnosť a budúcnosť našich potomkov. Učme sa od tých, ktorých “izmy” nepoznačili. Však súdruh Fico?!

Categories: politické komentáre, kritika Tags:
  1. September 17th, 2010 at 20:41 | #1
  2. September 17th, 2010 at 21:06 | #2

    Za komousov za mnou chodili aby som volil,povedal som ,ved stejnak sa zvolia ti navrhnuti, ziadna opozicia, ziadna alternativa . Ved keby prisiel len jeden volic tak ich volov bolsevickych potvrdia vsetkych. Od 89 roku som nevynechal ziadne volby . Referendum je konecne sanca aby sme nieco povedali a ovplyvnili to naco maju poslanci nami zvoleni slaby zaludok. Nie brblat v krcme a mat silacke reci. Preto my na referendum pojdeme . Len skoda ze aj nas bernardin “BEDO” nema hlasovacie pravo ,urcite by tiez siel. Prajem pozehnany vecer a peknu sobotu a nedelu.

  1. No trackbacks yet.