Home > viera, život, smrť, ... > Blbý nápad

Blbý nápad

"Aj mňa zachránilo hniezdo." (foto: magnificat.sk)
Aj na Slovensku sa úspešne ujali takzvané hniezda záchrany. V súvislosti s hromadným likvidovaním detí iterrupciami sa práve tieto hniezda zdali ako ideálna možnosť pre ženy, ktoré chcú zachovať život, ktorý nosia pod svojim srdcom a zároveň z rôznych dôvodov (ktoré na tomto mieste teraz nechcem rozoberať) volia zdanlivo jednoduchšiu cestu, keď sa zbavujú starostlivosti o dieťa. Vieme, že administratíva pri adopcii dieťaťa, po ktorom túžia predovšetkým manželské páry bez vlastných potomkov, je zdĺhavá, zložitá, často demotivujúca. Naproti tomu, pokiaľ ma informácie neklamú, sú práve detičky z hniezd záchrany na okamžitú adopciu najdostupnejšie a navyše, už pár minút po vložení do hniezda je o nich odborným personálom dobre postarané. Na Slovensku už hniezda zachránili 30 životov! Ak by jeden, tak by to bolo super.

Ale pozor… niekto z OSN, od úradníckeho stola, to vidí úplne ináč. Z tejto organizácie sa ozývajú, podľa mňa, nepochopiteľné hlasy proti hniezdam záchrany. Argument? Jednoduchý a absurdný zároveň. Dieťa má právo na svoju identitu.

Zas raz niekto niečo vymyslel… Identita viac ako život! Som presvedčený o tom, že väčšina, ak nie všetkých tých 30 detí by dopadlo, bez hniezd, veľmi zle. Áno, identita človeka, jeho biologický pôvod, poznanie svojich predkov je veľmi dôležitá vec. No povýšiť všetko toto nad samotný život, bez ktorého by vlastne celá debata o identite nemala zmysel, je absurdným krokom späť. Hniezda zachraňujú život a mnohé ženy majú dôvody na to, aby sa vyhli utajeným pôrodom a volia radšej hniezda záchrany. Ak sa dieťa z hniezda dostane do milujúcej rodiny a dostane sa mu rodičovskej lásky od adoptívnych rodičov, má výborné predpoklady viesť plnohodnotný život aj bez poznania svojich biologických rodičov. Naproti tomu, po zásahu kyrety, už nemá šancu na nič…

Zachytil som kdesi správu, že sa chystajú petície za záchranu hniezd záchrany. To je čo? Musíme petíciami zachraňovať záchranu, ktorá zachraňuje život. Ak sa k takej petícii dostanete, prosím, pošlite mi ju. S radosťou prispejem svojim podpisom k záchrane.

Categories: viera, život, smrť, ... Tags:
 1. Peter J
  Júl 3rd, 2011 at 22:20 | #1

  Podla mna sa ten problem nafukuje, ten uradnik len nepremyslene nieco kritizoval a vobec nic sa nerusi a ani sa nemoze. Na druhej strane je podla mna kazda aktivita za zivot bobra, takze asi aj takata diskusia moze pomoct.

 2. Maja
  Júl 4th, 2011 at 16:51 | #2

  Hniezda záchrany sa už začali rušiť v Česku ako aj v niektorých štátoch USA…
  Podľa vyjadrenia zakladateľky Hniezd záchrany na Slovensku petície sa pripravujú, aby boli akceptovateľné na medzinárodnej úrovni. Pripravuje sa aj nábor dobrovoľníkov, ktorí sa o podpisy v daných mestách budú starať.

  http://www.hniezdozachrany.sk/default.aspx

 1. No trackbacks yet.