Home > politické komentáre, kritika > Ani Anna ani Ján

Ani Anna ani Ján

Janko a Anička (foto: abba-nelatoys.sk)
To, čo predvádzajú počas svojej politickej kariéry títo dvaja, nemá na našej politickej scéne obdoby. Je pravda, že už sme tu mali hocičo a hocikoho. Ani nebudem menovať, lebo by som náhodou zabudol na Rudolfa, Vladimíra, Katarínu, Roberta, Rafaela, Pála alebo ešte neviem koho a potom by som si to vyčítal. Aj tak si myslím, že “manželský” zväzok, ktorý tu roky otravuje verejný priestor, má právo uchádzať sa o cenu za najväčšiu trápnosť s najdlhším politickým trvaním.

Ani Anička ani Janko neoplývajú výnimočnou inteligenciou. Ani Anička, ani Janko nevedia slušne, nevulgárne a argumentačne logicky komunikovať. Aj keď treba podotknúť, že Janko v hnusnosti vyjadrovania predsa len ťahá ten dvojzáprah viac dopredu. Kedysi dávno, keď sa stretli, padli si do oka. Bili sa do pŕs (Janko do menších, ale o to razantnejšie), že im ide len a len o národ. Všetko bolo v pohodičke, až kým neprišlo k tomu, že sa mali dohodnúť, kto bude hlavou. Kto bude šéfovať stádu. Ich slovník nadobudol rozmery ľúbozvučnosti. Janko napríklad povedal Aničke, že je šialená krava. Keby krava, to by hádam ešte vzala, ale šialená? Dosť bolo – povedala si. Ona si vzala zopár kusov stáda, Janko tie ostatné a obaja si postavili vlastné maštale. Jeden mal pravú, druhému prischol názov ľavá. Nastal ale ďalší problém. Svoje stádo, ani jeden z nich, nedokázal dotiahnuť k válovu…

4 roky mali na premýšľanie. Napätie sa pomaličky rozplynulo a hoci to bude znieť neuveriteľne, Janíčko s Aničkou popremýšľali. A čuduj sa svete, aj na niečo prišli. Povedali si, že svoje vyhladnuté stáda opäť spoja a skúsia sa dostať k žľabom opäť spoločnými silami. Tento geniálny plán vyšiel a začala chamtivá žranica hladných. So svojim stádom brali a žrali. Ale nie len z toho, čo im patrilo. Brali aj iným. Po 4 úrodných rokoch prišli opäť suchoty, od ktorých si už dávno odvykli. A prišlo opäť na rozhodovanie, kto je šéf stáda. Líštička Anička obvinila Janka z tých zlodejín a chamtivého plnenia žalúdkov. Je jasné, že ona bola pri tých istých válovoch… Rozhodla sa znova odísť od Janka, samozrejme nie po slušnom podaní rúk. Teraz je v ich vzťahu znova kríza. O 4 roky sa bude lámať chlieb aj v ich prípade. Ja si prajem, aby sa úplne vytratili z politiky, z verejného života. Obaja. Raz a navždy. Je to všetko len na nás. Ako dlho ešte chceme mať pred očami ten vulgárnoslizkotrápnonárodnoškodlivý pár?

Categories: politické komentáre, kritika Tags:
 1. judita
  September 26th, 2010 at 20:28 | #1

  len škoda, že obyčajní ľudia nemajú na nich žiadne páky/ len ich teda nevoliť,ale tí ,čo ich volia, sú dvakrát padnutí na hlavu/ a ešte im TV umožnúje fúru verejných vulgárností prezentovať, vdaka, Marek

 2. hugo
  September 27th, 2010 at 10:27 | #2

  Pravda, pravda. A zase sa ukazuje, že ak niečo vieme veľmi dobre, tak to je zabúdať resp. voliť podľa sympatií a nie schopností toho ktorého politika. Niekde som čítal, že SNS sa do parlamentu dostalo len vďaka cca 2000. Keby ich nemá tak sú pod 5,0%. No a pán poslanec Lukáč im získal cca 4000 hlasov. Možno vynikajúci hokejista, ale ako politik, nie že 0 bodov, ale išli by sme do minusu…. :/ a nikomu to nevadí, veď hlavne, že máme čo jesť, kde pozerať do telky a ísť do Auparku, to nám stačí…

 3. Peter
  September 28th, 2010 at 13:38 | #3

  Neviem kto ste pán Marek, ale na vašu stránku som sa dostal na odporúčanie známych. S vašim článkom vôbec nesúhlasím. Je to váš názor, ktorý prezentujete svojim čitateľom, ale kto ste? Čítal som viaceré vaše články a vo všetkých článkoch sa snažíte byť stelesnením dobra a nech mier vládne na zemi. Tento článok však ukázal vašu pravú tvár. A nech mi niekto nehovorí, že to tak nie je. Politiku sledujem len keď majú byť volby a je pravda, že sns som nevolil, ale to vám nedáva právo sa takto vyjadrovať. Poviem to na rovinu. Volil som Smer. A nech mi nikto nehovorí, že politici sa nechcú na ľudoch len nabaliť. Každý politik sa snaží nabaliť a okradnúť štát. Neexistuje politická strana, ktorá štát neokráda. Neviem koho ste volili vy, ale podla všetkého stranu, o ktorej ste presvedčený, že štát neokráda. Všetky strany sú zamerané len na jedno: “okradnúť štát bez toho, aby si to niekto všimol”
  Ide mi len o jedno a to, že každá strana je na rovnaké kopyto a to nikto nezmení.

 4. Marek Šefčík
  September 28th, 2010 at 20:37 | #4

  pan peter, ja sa za svoje nazory nehanbim. v ziadnom pripade nie som “stelesnene dobro”. a myslim, ze to nevyplyva ani z mojich clankov. ja sa, na rozdiel od vas, o politiku zaujimam, sledujem ju dlhodobo a som ochotny, podelit sa so svojim nazorom, argumentovat, diskutovat,… vy sa zaujimate iba v case volieb, a potom tam hodite smer. ako potom viete, ze ste volili tych lepsich? kauzy, ktore sprevadzali tuto stranu boli doslova zverske. celu tu “podarenu” partiu zastresoval fico. myslim, ze i frantiskani a hedviga volili smer, podobne ako vy. ake mate vy pravo, porovnavat nas dvoch ohladom toho kto ktoru stranu volil. ja sledujem, zaujimam sa a vy iba vhodite listok. kde je zodpovednost?
  vase vnimanie je jasne – napisali ste, vsetci kradnu! neverite, ze existuju cestni. a tu je medzi nami rozdiel. ja hovorim a verim, ze existuju a preto volit chodim.
  a este – odhalit, podla jedneho clanku, moju “pravu tvar” je tiez zaujimava schopnost…

 5. Peter
  September 30th, 2010 at 09:29 | #5

  @Marek Šefčík

  ale nehovorte, určite si o sebe myslíte, že ste trpiteľ a s tou svojou čistotou a tým, že každému len pomáhate ste viete aký. A nehovorte, že to tak nie je. Síce ste mi napísali, že to tak nie je, ale dobre si to o sebe zrejme myslíte. A nemyslite si, že len z 1 článku viem odhadnúť človeka. Od vás som prečítal dosť článkov a z toho som to vyvodil. Každý normálny človek by si to o vás pomyslel. Nebudem nikomu mazať med okolo pusy

 6. Ľubomir
  September 30th, 2010 at 10:41 | #6

  Pan Peter Vas nepoznam ,za to mozem si dovolit povedat ze p.Sefcika tak trocha poznam . Uci mojho syna , par krat sme sa stretli a povazujem ho za slusneho cloveka aj ked do nikoho nevidime.
  Nech mi je odpustene ale Vy sa mi javite ako taky maly zakomplexovany “SLOVACIK”, ktoreho zmagori kazdy populista.
  Bohuzial na Slovensku je takych ako Vy cca 50%.
  Precestoval som celu Europu a mam rad Slovakov len mi je ich luto.
  Prajem pozehnany den.

 7. Marek Šefčík
  September 30th, 2010 at 14:54 | #7

  pan peter. neviem, ako viete, co si myslim alebo nemyslim, ale ked myslite… 🙂 je zaujimave, ze ak ma takto vnimate, tak vas to provokuje k takymto reakciam… co mam robit? mam zacat ludom ublizovat a povedzme opustit manzelku a deti a podobne, aby sa vam to pacilo? to nespravim. zijem tak ako zijem. mam svoje ciele. a ze sa to nepaci vam, je mi to uprimne jedno.

 8. Peter
  Október 1st, 2010 at 09:19 | #8

  Pán Ľubomír, určite vám bude odpustené, keď to napíšete 🙂 . A ja sa nedám strhnúť populizmom. O tom my nič nehovorte. Rozum sa mi pozastavuje nad ľudmi ako ste vy dvaja. Teda, obidvaja ste dosť veriaci. O pánu Marekovi som sa to dočítal z článkov a vy pán Ľubomír to dávate najavo aj z štýlu písania. Ja som volil smer a je mi úplne jedno čo si kto myslí o Ficovi alebo o inom šaškovi. Poviem to tak. Politika je jedna veľká fraška. A či už ide o Smer, Sns, Most-híd alebo jaké sú ešte strany. A verím, že ste obidvaja volili asi KDH. – Boh nám ukáže cestu v politickom živote. To kde už sme. Vy tu píšete, ako sa zaujímate o politiku a popritom sa snažíte žiť život vzorového muža katolíka. KDH je jedna z najhorších strán. A viem, že mi teraz napíšete opäť nejaký “výborný” argument. Už sa teším čo zasa vymyslíte. Vymýšlať si a ohurovať článkami viete vynikajúco. A ešte k tej politike. Smer je strana, ktorá okráda štát, no a čo. Máme na to, nie? Sns – vulgárni, ale máme ich radi. Aspoň vieme na čom sme, no ale KDH? no to je iné kafe. A zrovna dvojité. Politická strana, ktorá sa za každú cenu chce dostať do parlamentu – vlastne tam už je. A naoko pôsobí ako katolícka strana pre katolíkov… Je to môj názor, ale určite si to o nej nemyslím iba ja. Je to srač-a prikrytá purpurovou servítkou. Môžem to prirovnať k tomuto:

  najväčší kriminálnici, vrahovia, zlodeji sa zoskupia a dajú si meno Dobrí anjeli. – aké rozkošné, však? A budú vraždiť, okrádať a znásiľňovať a pritom to každý o nich bude vedieť, ale čo. Veď majú názov Dobrí anjeli…

  teším sa na to, čo mi na toto napíšete. Určite vám to pohladí dušičku, že sa budete môcť vyjadriť k niečomu podobnému.

  Kresťanstvo a politika nejde do kopy, a nemyslím si to len ja. Ale to sa vy asi nedozviete, pretože vaše blogy čítajú ľudia podobného zmýšlania ako ste vy. Neberiem vám to, píšte, aj o tom, že ste si uťali. Nech sa to každý dozvie. Nepoznám vás osobne, ale podla tích článkov a vlastne som vás sledoval aj na “sme” aj ja tam pravidelne prispievam som si o vás spravil názor v tom, že chcete, aby o vás bolo počuť. Keby to bolo možné, tak by ste bola dobrá celebrita. A prečo ste vlastne odišli zo sme?

  ďakujem

 9. Marek Šefčík
  Október 1st, 2010 at 16:09 | #9

  pan peter. povedat o niekom, ze je sasek a potom mu dat hlas vo volbach je schizofrenia. ale nielen v tomto. tvrdite, ze chcem aby bolo o mne pocut, na druhej strane som odisiel zo sme, kde som mal mnohonasobne vacsiu citanost. mal som ine dovody, ktore som vysvetlil, ale len tym, ktori to pochopit chcu… ano, zaujimam sa o politiku a chcem menit veci k lepsiemu. ak sa to da tak, ze by som sa neukazoval a zavrel sa kdesi do pivnice, tak by som o tom kroku pouvazoval. je logicke, ze pisem pre ludi a tesi ma, ked si moje clanky precitaju… tazko komentovat (a asi aj zbytocne) vase nenavistne slova. a este nieco – kde som napisal, ze som si utal? este si aj vymyslate. spravte si troska poriadok v argumentoch…

  prajem vam, nech sa vam dari v pisani i v zivote…

 10. michal
  Október 2nd, 2010 at 14:54 | #10

  Marek ty večný stazovatel šak chod kandidovat ty vstup do politiky a uvidime co spravis pre stat ty…co si o sebe myslis ze ked si ucitel ze si Karl Marx alebo Barack Obama…lekar automechamik alebo iny ludia su dolezitejsi než ty

 11. Marek Šefčík
  Október 2nd, 2010 at 17:56 | #11

  michal, v regionalnej politike som uz bol, ale prestahoval som sa s rodinkou prec, tak som nemohol pokracovat na tom mieste v nacatom. prebrali stafetu ini. na vysokej skole som bol tiez jedno volebne obdobie v akademickom senate ako zastupca studentov… neboj nic, myslim, ze aktivny som a robim co je v mojich silach.
  a k tym povolaniam – ja si vazim kazde jedno. aj do lesov som chodieval na brigady, raz som bol v pekarni, pocas prazdnin na vyske som robieval postoveho dorucovatela, po zabavach v obci som pomahal upratovat salu a pod. ziadnou pracou nepohrdam. ale studoval som, lebo som chcel ucit. ci je moja praca prospesna a nakolko, to nech posudia ini. ty uz si zacal… vdaka za odpoved na anketovu otazku 🙂

 12. Dagmar
  Október 3rd, 2010 at 00:21 | #12

  Dovolím si teda posúdiť Vašu prácu – prácu učiteľa na gymnáziu vyučujúceho matematiku a fyziku. V priebehu šk. roka Vám odišli 2 študenti a môj syn bol tretí. Nebolo to z dôvodu sťahovania, ale z Vášho prístupu a výsledkov. V druhom ročníku nemať 3 študentov na tak malej škole je podľa mňa neúspech, najmä triedneho učiteľa. Čo vedia študenti z matematiky a fyziky to je vedľajšie, hlavne že dôkladne poznajú zážitky Vašich detí.
  Štylizovať viete pekne,všetka česť, zaujímate sa o dianie na Slovensku,vždy máte pripravený argument vo vlastný prospech, ale aké výsledky máte za sebou? Čo ste doteraz urobili pre ľudí a pre kraj, v ktorom žijete a pracujete? V čom sa angažujete,kandidujete do mestského zastupiteľstva, aby ste mohli sa aktívne zúčastňovať vecí verejných, keď Vás to tak veľmi zaujíma? Správne sa vyjadril p.Peter, kto vlastne ste?Podľa mňa mladý človek s veľkými ideálmi ale s malými skúsenosťami.Možno na východe by ste nemali kritikov,akými sú p. Michal,Peter či ja, ale veď Vám je to jedno. Tak ste odpovedali aj p. Petrovi, Vám je jedno, čo si on myslí, tak teda nepíšte pre verejnosť, keď chcete čítať len pochvaly a súhlasy!Ukážte svoje konkrétne činy a potom vyzývajte skúsených ľudí k záujmu o politické dianie! Prečo neprispievate článkami do novín a časopisov?Zviditeľnite viac svoje názory i povolanie, aby mohli články čítať aj starší ľudia, nie každý rád číta na nete.Nech sa Vám darí vo Vašich ideáloch.

 13. Marek Šefčík
  Október 3rd, 2010 at 08:33 | #13

  dagmar. ucim na gymnaziu v sastine 9.rok. vasho syna som ucil kolko? par mesiacov. a potom ste ho z nasej skoly vzali. ako dobre mozte poznat moju pracu? dalsi dvaja studenti, ktori odisli, boli z vychodu slovenska, zo spisskeho stiavnika. chodili na tyzdnove, ci dvojtyzdnove turnusy do sastina. jeden odisiel kvoli cestovaniu, druhy pochadzal z mnohodetnej rodiny a aj ked sme sa mu snazili aj financne, ako skola, pomoct, boli tam okrem toho este ine neprekonatelne dovody. nedokazal dost dobre uniest tie dlhsie odlucenia od rodiny a veci sa u nich zmenili tak, ze musel na “gazdovstve” pomahat viac svojim rodicom. jeho rodicia prisli za mnou a riesili sme to. presvedcil som ich na polrok, aby este skusil aspon dokoncit rocnik. tak sa aj stalo. no potom aj tak odisiel. tento student bol lider triedy z matematiky. mal na vysvedceni jednotky.
  co sa tyka mojho stylu ucenia a mojich vysledkov, tak to sa je najlepsie pytat mojich byvalych studentov, ktori su na vysokych skolach, pripadne uz v praxi. ja nehovorim, ze bude vsetko pozitivne, a ze od kazdeho dostanem pochvalu, ale zas tak jednoznacne negativne ako to vyznieva po par mesiacoch z vasich ust, to urcite nebude. ucim ako viem a zastavam nazor, ze v dnesnej dobe zvlast je potrebne, aby ucitel bol aj vychovavatelom… mozte mat iny nazor, ja ho akceptujem.

  otazky o verejnom zivote su placnutim do vody. praveze to idem skusit, hoci som este malo znamy tu v holici, a idem kandidovat za poslanca mestskeho zastupitelstva. dalsia voda je vasa otazka o publikacnej cinnosti – pisem do miestneho periodika holican reportaze, ale aj ine clanky, pisem blogy, z ktorych jeden ci dva boli aj v tlacenej podobe dennika sme, v casopise my-zahorie mi vysiel clanok o rasizme na futbale, ktory sposobil verejne urazky na moju osobu, nemilost primatora, napisal som aj clanok, ktory bol v katolickych novinach, v roku 2004 mi vysla v naklade 3300 kusov,vo vydavatelstve michala vaska v presove brozurka “krizova cesta za nenarodene deti”, na ktoru mi dal imprimatur spissky biskup frantisek tondra. trvaly pobyt mam na zahori ani nie 6 rokov a co som spravil pre okres ci kraj? napriklad sa venujem mladezi, vediem ako predseda uz 4. ci 5. rok sachovy klub v holici, inicioval a zakladal som mestsko-skolsky sachovy klub pri gymnaziu, ktory uz 5 sezon funguje aj vdaka mojmu angazovaniu sa… je to malo? mozno. ale snazim sa a snad este cosi stihnem 🙂

  a este zopar veci – ja si nedovolim takto verejne, ako ste to spravili vy, zhodnotit vas. predovsetkym preto, ze sme sa stretli dva ci trikrat a nepoznali sme sa dlho.
  – ak by som nedokazal prijat kritiku, nedovolil by som, aby vas prispevok, ci petrove prispevky boli zverejnene pod mojimi clankami. ja ich mam pravo povolovat z toho dovodu, ze tam chodi mnozstvo spamov, ktore by diskusiu znehodnotili. a navyse je tym zabezpecene, ze sa tam vulgarne prispevky nedostanu. povolujem vsetky a som za ne vdacny. okrem spamov a vulgarnych, alebo nemiestnych prispevkov (asi jeden pripad zatial :)).

 14. Peter
  Október 7th, 2010 at 12:06 | #14

  @michal

  Pán Michal, na pána Mareka mám úplne rovnaký názor ako vy. Vy ho možno poznáte osobne, ja nie, ale zdielam s vami rovnaký názor na pána Mareka. Je to naozaj večný sťažovateľ, čo sa mu udeje, hneď všetko napíše. Koho to zaujíma. O tom sú blogy, ale napríklad pôjdete do obchodu, tam vám špatne vydá predavačka a vy by ste o tom písali ako vás chcú v obchodoch okradnúť. Takto sa mi javíte

 15. Peter
  Október 7th, 2010 at 12:11 | #15

  @Dagmar

  Pani Dagmar, vy ste môj človek. Povedali ste to ľahko, výstižne, dobre. Nepotrebujeme trápne vyzdvyhovance. Každý o sebe môže napísať, aký je vzorový, ako sa dobre správa, aký je kresťan, aké má ideály, kam miery,…. Toto sú prázdne reči. Toto dokáže písať každý. A konečne sa tu vyjadrili aj osoby, ktoré s pánom Marekom nesúhlasia.

  Pán Marek, musíte sa uvedomiť. Život nie je o tom, čo by bolo keby. Život je o skutkoch. Nemyslite si, že keď sem napíšete nejaký článok, ktorý ste zažili, tak sa situácia vyrieši.

  Aj ja môžem písať, že vojny by mali prestať,… a prestanú? No určite áno, pretože som o tom napísal 🙂 🙂 🙂

  a nemyslite si, že bez vašich postrehoch, článkoch, sťažovancoch by sa nedalo žiť!!!

  sťažovať sa dokáže aj ten najhnusnejší cigán. Treba konať. A o tom potom môžete hrdo písať. A nie len o tom, čo by bolo keby, čo som zažil, s akou neprávosťou som sa stretol…..

  ďakujem

 16. Peter
  Október 7th, 2010 at 12:14 | #16

  iba to som chcel. Pán Marek. Rada pre vás.

  Je pekné, že máte rád svoje deti, je pekné, že o nich píšete, ale uvedomte sa. Vy ste exhybicionista, alebo ako sa to píše 🙂

  a nehovorte, že nie

 17. Marek Šefčík
  Október 7th, 2010 at 21:43 | #17

  ano som.

 1. No trackbacks yet.