Drak má výhodu. Žerie, vyciciava ľudí, likviduje budúcnosť ich detí, no dokázal presvedčiť 40 % ľudí, že všetko, čo robí, robí len a len pre ich dobro. Títo nevidia, že sa v skutočnosti stali len jeho sluhami, a že si ich môže kedykoľvek dať na raňajky. Je to na prd, že aj kráľ sa dostal vlastne k moci vďaka podpore draka a hoci je na papieri kráľom, v skutočnosti je len neslobodným prasaťom v žite. Drak má teda okolo seba poskokov, riťolezov, posluhovačov, ktorých úloha je držať hubu a krok. Za to im sľubuje všeličo, aj to čo v skutočnosti ani neplánuje splniť. A zaberá to.

Je aj hŕstka ľudí, ktorí spokojní s vládou draka nie sú. A snažia sa zosnovať plány, ako jeho vládu ukončiť. Padol návrh spojiť sa a, ak nastane ten správny moment, zaútočiť proti presile draka a skúsiť zvíťaziť. No tieto plány skoro zlyhali. Nemohli sa dohodnúť. Časť z nich, ak to nepôjde ináč, by chcela zmierniť dračiu silu tak, že sa k nemu pridajú. Brrr. Skúsim takú drobnú úvahu. Mohutný drak so 40 % podpory by raz dva pozametal s ich 10 %. Nemohli by si ani šteknúť, ani pípnuť, ani krivo na draka pozrieť. Jeho červené plamene by ich strávili. Navyše ich zásady by sa museli zmeniť na nechutné kompromisy naklonené priveľmi k drakovým farbám. A to by prevrátilo žalúdok aj tým slabým 10 % ľudí, ktorí ich podporujú.

Aj z týchto dôvodov, ak by som mohol tej hŕstke poradiť, by som ponechal draka jeho samoľúbosti. Ukázal by som mu chrbát a nesnažil by som sa ho zmeniť. Je to nemožné chcieť od draka, aby zmenil svoju povahu, nemožno chcieť, aby prestal chŕliť oheň. Taká je jeho genetika. Bodka. Riešením je skôr, snažiť sa otvoriť oči drakovým podporovateľom, prípadne presvedčiť tých, ktorým je dianie v kráľovstve zatiaľ ľahostajné, že sa oplatí pomôcť zraziť draka na kolená.

V ostatných voľbách som dal hlas KDH. A plánoval som aj teraz. No čakal som, že odmietnete razantne a jasne kolaboráciu s drakom. Ale nestalo sa. Hovoríte, že v prípade núdze ste pripravení vládnuť so Smerom. Nie, podľa mňa to nie je východisko z krízy pre Slovensko! A nebude to rozprávka, v ktorej sa u draka záhadne objaví svedomie a začne sa kajať. Bude stále nenásytnejší, rozporcuje si i vás a dá si vás postupne na raňajky, obed a na večeru. Zabezpečíte mu menu na ďalšie 4 roky, bude sa mať za koho skrývať, na koho hádzať všetku špinu a ak mu to bude vyhovovať, tak vás kedykoľvek červeným plameňom doslova zmetie z tohto sveta. Ak ste takto pevne rozhodnutí pán Figeľ a spol., tak ja som pevne sklamaný a môj hlas si musí hľadať iný volebný lístok. Nechcem draka voliť ani priamo, ani nepriamo. Neprispejem predsa k tomu, aby bola jeho žranica čo len o kúštiček väčšia.