Home > viera, život, smrť, ... > Vyveštím vám z gule

Vyveštím vám z gule

foto: eldhwen.wordpress.com

Tu máš indián nejaké prachy a povedz nám ako dopadnú manželstvá uzavreté v deň magického dátumu 20.10.2010. Hej veštica, čo vidíš v tej guli, aké máš prognózy pre ľudí, ktorí sa narodia 20.10.2010? A keď už sme pri tom, povedz nám aj, čo by mali a nemali robiť v ten deň blíženci, raci, strelci a ešte vieš, kadejaká ďalšia háveď. A ešte sme zabudli… ktorý kameň patrí ku ktorému znameniu?

Dnes je 20.10.2010. Začul som kdesi, že ide o magický dátum. Niektorí si dokonca plánujú podľa takýchto dátumov svadby, dôležité udalosti, stretnutia. Pri spojení 13-teho s piatkom sa nám vynárajú kadejaké negatívne myšlienky…

Časopisy sú plné horoskopov, na trhoch nám ponúkajú farebné kamienky a vysvetľujú takmer s vedeckou neomylnosťou ako nám ktorý kameň dodáva energiu, ktorý je pre nás ten šťastný (najskôr ten najdrahší :)).

A viete čo? Ja som mal dnes taký normálny deň. Ráno som vďakabohu vstal, bolo troška chmúravo, ale pohľad na sladko spiacu dcérku s manželkou ma naladil lepšie ako počasie. Aj keď som im troška závidel … V práci, v našej škole, sme dnes mali fajn akciu, ktorú sme zorganizovali pre žiakov základných škôl. Pobavili sme sa, zasmiali, niečo aj naučili, spoznali. Teraz som už doma s rodinkou, chlapci si napísali úlohy, hrajú a čujem, že sa aj hádajú v detskej izbe a ja priam ďatľovsky ťukám do klávesnice tieto riadky. Ešte mám večer nejaké mimoriadné i bežné povinnosti, relax, spánok a zajtra – ďalší z „magických“ dní. Ak mi bude dopriate ráno sa prebudiť a prežiť nový deň, tak aj zajtrajšok bude pre mňa magický.

Na druhej strane, hlavná vec, že indián i veštica zarobili. On má na novú kožušinu z umelého bizóna na zimu a ona si kúpi náhradnú guľu a karty, aby mala čo robiť, počas dlhých zimných večerov. My zas nakúpime tie časopisy, v ktorých o tom píšu a za tie prašule si niekto spraví výlet k eskimákom, aby títo zvestovali, ako to bude na budúci rok s váhami a pannami.

Aj vy beriete tie magické dátumy a znamenia … tak vážne?

napísané pre www.nahrane.sk

Categories: viera, život, smrť, ... Tags:
 1. lubomir piala
  Október 20th, 2010 at 21:12 | #1

  Ked dostavam maily, posli a ked neposles tak budes mat smolu…. Magia je diablostvo a totalna kravina, velmi nebezbecna. Ale niektore datumy su interesantne z.b. 9.9.2010 narodenie nasej vnucky. 10.10.2010 sa stala krestankou ( krst). Tomas mal 18 rokov ,dedko ( moj otec) 81 rokov. Tomas sa narodil v roku 92 , dedko 29. Pre mna je magicky den ked navsitvim svojho najlepsieho priatela v chrame ( Pana Panov ,Krala Kralov), pomozem priatelovi a citim ze den co som prezil nebol daromny . Pozehnany vecer praje Lubos st.

 2. Milka K
  Október 21st, 2010 at 07:48 | #2

  hehe, ja skor verim svojim vykyvom (hormony) ako horoskopom 🙂

 3. Mária Chrvalová
  November 9th, 2010 at 23:55 | #3

  Neverím horoskopom, ale viem, že mnoho ľudí to číta …
  Som vďačná Bohu za každý nový deň a každý deň mu ďakujem za svoju rodinu a za krásne a zdravé deti. za všetkých ľudí, ktorých stretnem, za čistý vzduch, za život…

 1. No trackbacks yet.