Home > spoločnosť, kultúra, šport > Výhodný a výhodnejší Operátor

Výhodný a výhodnejší Operátor

zdroj: strategie.hnonline.sk

zdroj: strategie.hnonline.sk

“… a môžem sa opýtať prečo? A povedal vám už niekto, že u nás by ste to mali ešte výhodnejšie?”

Zvonček. Otvorili sme dvere. Mladý muž so štítkom “…T.” na krku. Ponuka lepšej a výhodnejšej služby. Neobmedzené hovory, neobmedzené esemesky, lepší, rýchlejší internet s väčším množstvom dát. Asi za 20 €. To všetko preto, že už od nás máte chytrý balík – magio+internet+pevnú linku. Porozprávali sme sa najskôr a potom sme súhlasili. Treba, samozrejme, prejsť z O2 do T-com. Teda preniesť si číslo. Zmluvu sme podpísali a rozišli sme sa.

A to, čo bolo dlho zamrznuté, sa zrazu začalo roztápať. Ľady sa pohli. Hneď nasledujúci deň došla sms, že mám bezodkladne volať na linku O2. Zavolal som. Treba si overiť viazanosť u toho druhého operátora…, môžete potom zaplatiť ešte viac, ako vám povedali… a mimochodom – viete, že ak ostanete u nás, môžte platiť o 6 € menej?”. Reagoval som s tým, že popremýšľame a zájdeme sa dohodnúť na ich pobočku.

Na pobočke prebehlo všetko hladko. Dlh za splácaný telefón sme sa rozhodli vyplatiť naraz (nie na splátky). Hotovo.

A dnes ďalší telefonát. Tentoraz na manželkine číslo (to, ktoré sme “preniesli”). Viete o tom, že u nás môžte mať výhodnejšiu ponuku? Nie, nikto mi to nepovedal – reagovala Milka. A smiem sa spýtať, prečo ste sa tak rozhodli? U nás vám vieme dať zlatý paušál, čo je rovnaké, ako vám dáva konkurencia, a nie za 20, ale za 15 €. Ja už prenášam číslo, ale môžte to ponúknuť manželovi, on má ešte číslo O2 – odvetila Milka. Nie, to iba výnimočne dávame vám z retenčného oddelenia – bolo vysvetlenie. (Inými slovami, iba na udržanie zákazníka používajú špeciálne zľavy.) Ale, keď vám nezáleží na peniazoch…?! – znela ešte bodavá výčitka operátora.

Možno sme blbí a mohli sme ušetriť 5 € mesačne. Ale mne sa to nepáči. Majú nás ako cvičené opičky. Ak si nás chcú udržať, prečo neponúknu výhodnejšie ponuky sami od seba, ale čakajú, až kým sa na nich vykašlete? Lebo vedia, že sa vrátite späť kvôli každému ušetrenému euru. A neponúkajú to skôr preto, lebo vás potrebujú vycicať do posledného možného dňa. Som z toho veľmi znechutený.

Ak ale máte na to žalúdok, tak odporúčam krkolomný šetriaci postup vyskúšať: najskôr sa na operátora vykašlite, on sa (až) potom spamätá, zavolá vám, vy prikývnete a ušetríte.

Alebo potom druhý postup, nešetriaci, ale výchovný: vykašlete sa na operátora, on vám zavolá, vy sa na neho vykašlete znova a odídete.

Prvý postup je asi bežnejší, ale my sme si vybrali druhý. Ak by nás bolo viac, myslím, že by výhodnejšie ponuky od operátorov neprichádzali až keď im ukazujete chrbát…

Categories: spoločnosť, kultúra, šport Tags:
  1. Žiadne komenty
  1. No trackbacks yet.