Vyhnijú

na strapci smer uz nieto zdravej bobule (foto: vinarskepotreby.cz)

na strapci smer uz nieto zdravej bobule (foto: vinarskepotreby.cz)

“Nič sa nedeje, nič sa nedosiahlo. Utíchlo to.” Aj takéto reči počúvam. Ja som si nevedel predstaviť ten buldozér, ktorý by dvojicu Robertov prinútil zo svojich pozícií odstúpiť. A tá sila sa predsa našla. Nie, nie, nezavreli ich (zatiaľ), lebo políciu a súdy majú tiež “sprivatizované”. Ale už tam nie sú. Že poťahujú nitkami? Áno, ale už to poťahovanie oslabuje. Jednoducho z neobmedzenej moci sa dostali o schodík nižšie. Tlak ľudí na námestiach má svoju silu.
Keď sa upozorňujú politici navzájom na svoje prešľapy, je to často na smiech a ich obrana je zväčša plytká. Predovšetkým Smeráci to tak robia. Keď sú z niečoho obvinení, hneď presmerujú pozornosť na kohosi iného. Najlepšie na toho, ktorý ich práve obvinil. Ale keď politikov “prichytí pri čine” plné námestie a čosi im vyčíta, tak ten ich obranný protiútok zrazu použiť nemôžu. Konšpiračné fantazmagórie nepočítam. Tie im ešte pohoršia… A sú v koncoch.

Za ostatné dva mesiace sa tu udialo toho naozaj dosť. Pokojne dávame najavo mocným tohto štátu, čo sa nám nepáči a oni tu predvádzajú druckerovské tančeky a kadečo podobné. Myslím, že to už sú len tie posledné nervy pred zdochnutím.

Myslíte si skutočne, že Smer sa ešte zdvihne z prachu? Môže rozdávať sociálnosocialistické balíčky, či 400 eurové všimné policajtom a robiť aj iné vtákoviny okradajúc budúce generácie, ale som presvedčený, že už preferenčne stúpnuť nemôžu. Hniloba je tam tak silná, že ju nemožno vyrezať. Vyrezávali by sme dovtedy, kým by sme nevyhodili celý prehnitý Smer do koša. Jasné, budú ešte chvíľu smrdieť a ten smrad je neznesiteľný, ale hniloby, ktorou sú napadnutí, sa už nezbavia. Nikdy.

Preto by som bol opatrný v skandovaní za predčasné voľby. Rozumiem opozičným politikom, ktorí sa takto chcú dostať čím skorej k moci. Nápad referenda o predčasných voľbách z dielne Igora Matoviča ma, poviem otvorene, vôbec neoslovil. Ja by som bol za zmenu okamžite. Všetkými desiatimi. Ale treba si uvedomiť, že aj keby voľby boli pred riadnym termínom, bolo by to len niekoľko mesiacov pred plánovanými riadnymi voľbami. Navyše si myslím, že opozičné demokratické sily potrebujú trocha času na upokojenie horúcich emócií, možno aj sformovanie a vyprofilovanie nových síl, či skonsolidovanie tých, ktoré tu už sú. S rozumom. Aby to nedopadlo zle.
Organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko tiež nemajú na perách riešenie predčasnými voľbami. Chcú nezávislého odborníka na ministerstve vnútra, alebo aspoň takého, na ktorom sa zhodne širšie politické spektrum. Idú postupne a zatiaľ to funguje. Ja viem, že dva roky je dlhá doba a že títo budú zaorávať svoje prešľapy. Ale ak nechceme násilné riešenia a nechceme vyhodiť (kvôli pár mesiacom) milióny na referendum (ktoré ani nemusí byť úspešné – treba 50% účasť) tak nechajme radšej Smer vyhniť úplne a potom ho vyhodíme. Nechajme Ficovcov nech zhnijú, pretože nateraz lepšie riešenie, podľa mňa, nemáme.

Buďme všímaví, sledujme ich tančeky, núťme ich k tomu, na čo doteraz neboli zvyknutí – k transparentnosti, čestnosti, očisťovaniu pozícií v polícii od politického vplyvu… Vidíte ako ťažko im to ide? Nevedia to. Lebo to nikdy takto nerobili. Sú komickí. Nemajú vhodných čestných ľudí na obsadenie postov. Pretože slovo čestnosť stratilo v ich ústach svoj pravý význam. Vidíte ako sa krútia a vykrúcajú? Ako také zdochýnajúce slizké hady. Kde je Fico s Kaliňákom? Kam zaliezli? Vyhnijú. A už sa nevrátia. Ako Mečiar. Na strapci zvanom Smer už nieto ani jedinej zdravej bobule. Treba však veriť, že kroky k odpolitizovaniu polície, vyšetrovateľov, … napokon povedú k tomu, že ich uvidíme ako sa zodpovedajú pred súdom. Skôr, alebo neskôr.

 

Categories: politické komentáre, kritika Tags:
  1. lubomír piala
    Apríl 24th, 2018 at 12:23 | #1

    Nech BOH dá aby ste mali pravdu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. No trackbacks yet.