Vďaka Bohu

Často pozorujem ako sa na niečo hráme. Vykrúcame sa a bojíme sa pomenovať veci tak ako sú, alebo tak ako ich cítime. Vytesňujeme zo svojich životov podstatu, zapierame, nevyznávame, máme strach. A ak náhodou ukážeme, že mu patríme, iní na nás ukážu prstom a zvraštia čelo ako keby sme im chceli ublížiť. Nie, nechceme ubližovať. Naopak, len chceme žiť Lásku, Pravdu, Život a chceme kráčať po Ceste, ktorou je On. Je to snáď zlé?

Sima (foto: popular.sk)

Sima s rybkou na gitare (foto: popular.sk)

Prvé slová speváčky Simy Martausovej po prevzatí ocenenia za najlepšiu speváčku sú “Ďakujem pánu Bohu za dar skladania piesní…”. Aj do svojich piesni priamo vkladá slová o Otcovi.

Matej (foto: tvnoviny.sk)

Matej to s Božou pomocou zvládol a má zlato z olympiády (foto: tvnoviny.sk)

Majster sveta a olympijský víťaz, jeden z našich najlepších športovcov Matej Toth, sa pred celým svetom neváha prežehnať a v rozhovore sa bez váhania zverí, že “Ježiš Kristus je môj vzor a priateľ…”.

Jano s pohľadom upretým na nebo (foto: bratislavskenoviny.sk)

Jano s pohľadom upretým na nebo (foto: bratislavskenoviny.sk)

Tento rok sa stal halovým majstrom Európy v behu na 60 metrov náš úspešný atlét s veľkým srdcom Ján Volko. Na pretekoch, pred nimi, či po nich nezabúda na prežehnanie a vyznáva “Viera v Boha mi pomáha v ťažkých chvíľach, ale aj na samotných pretekoch. Cítim, že ma Boh obdarúva svojimi milosťami a požehnaním…”.

Peter a krížik na čelo od otca (foto: sportky.sk)

Peter a krížik na čelo od otca (foto: sportky.sk)

S cyklistom Peťom Saganom, ktorého skutočne nikomu netreba predstavovať, lebo ho pozná celý svet, chodieva na preteky i jeho otec, ktorý je ten, od ktorého si Peter pýta pred pretekmi požehnanie. Dostáva krížik na čelo a považuje to sám za veľmi dôležité.

Za všetkých spomínam tieto osobnosti, ktoré dobre poznáme. Oni napĺňajú to známe Kristovo: “Každého, kto mňa vyzná pred ľuďmi, aj ja vyznám pred svojím Otcom, ktorý je na nebesiach. Ale toho, kto mňa zaprie pred ľuďmi, aj ja zapriem pred svojím Otcom, ktorý je na nebesiach.” (Mt 10, 32-33)

Ďakujem vám, na ktorých svietia reflektory, na ktorých sú nastavené kamery za vyznanie. Ste tiež len slabí a zraniteľní a iste nie bezchybní, ale toto sa vám určite započíta u Otca, ktorého Syn to prisľúbil.

Categories: viera, život, smrť, ... Tags:
  1. Žiadne komenty
  1. No trackbacks yet.