Home > viera, život, smrť, ... > Tomu hovorím čiarka

Tomu hovorím čiarka

foto: (ramverma.com/blog)

foto: ramverma.com/blog

V piatok večer sme boli na omši. Milka stále pracovala. Aj keď jej už vlastne začal voľný víkend a sedela so mnou v lavici, aj tak ešte mozog lozil kdesi po oddelení… Niečo jej napadlo.Vytiahla mobil a proti všetkým pravidlám slušného správania sa v kostole, počas omše, sa pustila do písania esemesky. Človek by si povedal, že “vyšší stupeň závislosti”. Jedna pani na ňu aj tak zvláštne pozrela, ale ani nechcem vedieť, čo si pomyslela. O chvíľku prišla sms z druhej strany. Milka mi pošepla, že písala kolegovi, aby zistil, či ten pán, ktorý pomaličky končí pozemské putovanie, je kresťan. V esemeske stálo, že je. Po omši sme mali stretnutie na fare ohľadom pripravovaného časopisu. Milka poprosila pátra Matúša, aby šiel do Domova dôchodcov za tým a tým človekom, aby ešte prijal sviatosti. Páter prisľúbil. V sobotu tak aj spravil a umierajúceho zaopatril. V nedeľu ten pán zomrel.

Obyčajné? Nie! Neskutočne nádherné. Milka má vyvinutý zmysel pre takéto veci. Vycíti, že sa to blíži a neváha. Zachraňuje. Ten pán už teraz možno sedí niekde v Nebi na prični a hompáľa od radosti z nekonečného šťastia nohami. A usmieva sa na Milku s obrovskou vďačnosťou. Neveríte? Ja som o tom presvedčený. Ak aj tam ešte nie je, tak sa tam cez očistec raz určite dostane.

Ďalšia čiaročka v kolónke “záchrana života pre večnosť”. Toto je evanjelium v praxi.

 

Categories: viera, život, smrť, ... Tags:
 1. Yarda
  December 6th, 2017 at 21:37 | #1

  Skvele..!!!! 😊👍

 2. Stepenwolf
  December 6th, 2017 at 22:11 | #2

  Keby ten pan nebol krestan?

 3. Marek Šefčík
  December 6th, 2017 at 23:04 | #3

  tam islo o to, ci bol pokrsteny. ak ano, bol teda krestan. a mal to napisane v papieroch – kolonka vierovyznanie. no a ak mu to tam napisali pri prijati do domova, potom je velka pravdepodobnost, ze by chcel prijat aj pomazanie chorych a tak odist z tohto sveta.
  ak by krestanom nebol a mal tam napisane napr. ateista, tak by bolo jasne, ze odmietal boha pocas zivota a odisiel by z tohto sveta tak, ako si sam zvolil. slobodna vola. boh sa nevnucuje. iba ponuka.

 4. Stepenwolf
  December 8th, 2017 at 09:22 | #4

  Ahoj Marek.My dvaja sme sa stretli len raz,kusok sme spolu isli na bicykloch,v Holici na Luckach sa nase cesty rozdelili.To ze si hlboko veriaci clovek som pochopil okamzite. Tvoja manzelka je urcite rovnako hlboko veriaca. Myslela na cudzieho cloveka, nebol jej lahostajny. Urobila ako veriaca pre toho cloveka co sa urobit dalo-pomohla.Tvoja manzelka si do kolonky moze napisat krestanka. Pokial ten clovek ma nejakych pribuznych a tym bol lahostajny tak by si do svojej kolonky slovo krestan pisat nemali.Je to len moj nazor.

 5. Marek Šefčík
  Február 11th, 2018 at 19:27 | #5

  milka urobila co mohla. a dalsie uz nechajme na boha. urcite neublizila a ak pomohla, tak to stalo za to.

 1. No trackbacks yet.