Šašovia

asi štyria šašovia (foto: markovsvet.sk)
Nie prvý krát píšem, že som sa po predošlých parlamentných voľbách a zostavení pravicovo orientovanej vlády potešil. Aj to som už písal, že sa mi nepáči, ako sa do vlády „prebojoval“ Mikuláš Dzurinda. Aj o možných dôvodoch podpory Trnku ako generálneho prokurátora zo strany SDKÚ som špekuloval.

Teraz sa situácia ešte „vylepšila“. Voľba sa pomaly zatrnkováva, ťahá sa ako taký sopeľ a aj je nechutná ako on. Stále som presvedčený, že voľby dopadli pre krajinu dobre, vždy si myslím, že táto vládna zostava je omnoho lepšia alternatíva k triu Fico, Mečiar, Slota, ale neskrývam ani sklamanie z tých nechutností, ktoré vladári okolo tejto voľby predvádzajú. Niektorí si hlasovacie lístky fotia, iní ich skladajú, ďalší taja ako hlasovali… ale určite aj, minimálne štyria koaličníci, klamú. Ak Harabin zapieral, že neposielal Lipšica do basy a nevynadal mu a až pod váhou videozáznamu, ktorý ho jednoznačne usvedčil, musel vyložiť karty na stôl, písali o ňom, že je bezcharakterný, nerovný… O čo sú lepší tí, ktorí sa v koalícii dohodnú koho na post generálneho prokurátora podporia a potom hlasujú opačne?

Možno má občas tajná voľba opodstatnenie, ale aj tak by som ju zrušil. V tomto prípade určite. Poslanci by sa mali zodpovedať svojim voličom a voliči by si mali mať možnosť zistiť kto ako v tej ktorej veci hlasoval. Básnilo sa tu o čistom víne, o čestnosti, pravde, ale v tomto je to furt jak za tých červených. Do očí vám tvrdia, že za Trnku nehlasovali, ale aspoň štyria z nich, zatiaľ nevedno prečo, zradili.

Vážená koalícia. Vy fakt nevidíte, že takýmito tančekmi likvidujete aj posledné zvyšky dôvery, ktorá ešte vašim voličom ostala a pílite si pod sebou konár? Takto vám záleží na našej krajine? Ale niekto sa predsa len z vášho konania teší. Súdruhovia už znova začínajú vyťahovať svoje víťazné vlajky. Spamätajte sa a nedovoľte im znova prebrať krajinu.

Prajem vám úspešnú a predovšetkým čistú utorkovú voľbu.

Categories: politické komentáre, kritika Tags:
 1. Obe
  December 4th, 2010 at 12:14 | #1

  k+

 2. Mária Chrvalová
  December 27th, 2010 at 21:40 | #2

  Je to divadlo, čo nám predvádzajú naši poslanci aj vláda. Prestávam veriť, vlastne už neverím, že by niekomu záležalo na obyčajnom človeku, na ľuďoch.
  Staraj sa sám o seba, rob čo môžeš a to je všetko.

 1. No trackbacks yet.