Blízko je polícia. Zašiel som tam. Zavolali tých, čo sa zaoberajú autonehodami. Z okresu. O hodinu a pol! sa dovalila policajná dodávka z 20 kilometrov vzdialeného okresného mestečka. Trváte na spísaní zápisnice? – opýtal sa ma policajt. Vy mi poraďte – reagoval som. Nemáte havarijnú poistku, nemáte vinníka. Tak, či tak vám to nikto neuhradí. Ešte pozrieme, čo zachytila kamera, ale moje skúseností hovoria, že ešpézetku tam určite vidno nebude… Usmial som sa (čo som mal robiť?), poďakoval som a pobral som sa k autu…

Pri pohľade na smutne čakajúce auto, srdce opäť zabolelo a rozum ostal stáť – Veď by sa to hradilo z jeho zákonnej poistky! Prečo ušiel? Stane sa hocičo. Každému. Ale prečo sa potom nepozrieme problému priamo do očí, ale dokážeme sa zachovať takto bezohľadne?

Teším sa na víkend a prajem nech je príjemný aj pre každého z vás. Nech máte stále to šťastie, že nebuchnete, ale taktiež nech nebuchnú vás. A ak predsa, tak vám prajem, nech máte dočinenia s Ľuďmi.

Ešte pridávam video, ako to mohlo aj dnes vyzerať. Všimnite si hlavne tú pani, ktorá sa snaží zaparkovať – neúspešne. Pri jej manévroch je ohrozená ľavá zadná časť auta, vedľa ktorého sa chce dostať. Moje auto podobný nápor kúpilo… Tak tu to je.