Home > rodinka > Pstruhy

Pstruhy

uz po vylezeni z vody si uzivame pohlad na ohnostroj :)

uz po vylezeni z vody si uzivame pohlad na ohnostroj 🙂

Otec to chcel niekedy vyskúšať. Ja som na prelome roka s rodinkou u rodičov, takže chcel, aby som ho tam odviezol. Oliver sa k nám bez váhania pridal. Boli sme traja – otec, syn a du vnuk, odhodlaní, že to vyskúšame. Posledný deň v roku bola naplánovaná akcia otužovanie v Hornáde, ktorú zastrešovali Pstruhy Slovenského raja. Pred dvanástou predpoludním malo všetko začať. Boli sme tam, spoločne s podporným tímom (dve plné autá), už pred pol dvanástou. Prví. Až po nás prišiel Peter. Asi šéf Pstruhov. Vybral šampus, poháre, transparent s rokom 2018, balóniky, vlajočku,… Dali sme sa s ním do reči, vtipkovali, pokecali o tom čo sme zač, kto sú vlastne Pstruhy Slovenského raja. Pomaličky sa ich tam nazbieralo zo 20 kúskov. Plus obecenstvo.

Blížilo sa to šialenstvo prečo sme tam prišli. Povyzliekali sme sa. Nemal som plavky, lebo som to dopredu neplánoval. Iba vkusné pásikavé trenírky. Čiapka bola povinná výbava. A tiež obuv proti poraneniu chodidiel. Vystrelilo šampanské, dohoreli prskavky a šlo sa na to. Kráčal som smerom k hlbšej vode. Členky, kolená, …, potom bruško a zrazu hups a pošmyknutie na kameni so silným prúdom mi dodali odvahy a rozlúskli dilemu pokiaľ by to až šlo. Po krk. Oliver váhal dlhšie, ale jeho paličkovitú postavu prúd stiahol ešte pohodlnejšie. Vyšli sme na breh a oco, že ide ešte raz. Nasledoval som ho. Znova po krk. Keď sme vyšli z vody, necítili sme chlad. Bol to divný pocit. Ale nie nepríjemný. Osušiť sa, poobliekať sa do suchého a už si len užívať pocit, že sme to zvládli.

Keď som na nich kedysi kukal v telke, nikdy by som nepovedal, že to zvládnem. Cítil som, ako sa mi v tej vode srdiečko stislo, ale vydržal som. Aj dedo, aj Oliver. A to je práve to nádherné. Nie len ponor do silvestrovského Hornádu, ale ešte v akom zložení – trojgeneračnom. Vďaka tato, vďaka Oliver. Máme ďalší spoločný zážitok, ktorý iste stojí za spomienku.

Tento článok venujem mojej Milke, ktorá na brehu tŕpla a mame, ktorá si toho pri otcovi už tiež preskákala dosť 🙂

Categories: rodinka Tags:
  1. Emily
    December 31st, 2017 at 17:12 | #1

    bez pripravy ste sa dali na take blaznovstvo a zvladli ste to s Bozou pomocou!

  1. No trackbacks yet.