Home > rodinka > Premena

Premena

Keď som sa narodila, bola som maličká. To je asi normálne :). Spávala som v mojej postieľke. V takej s mrežou. Asi aby som neušla. Ale teraz už mám 4 roky a okrem dlhýýých vlasov, mám aj dlhé nohy. A postieľka mi začínala byť pritesná. Občas som svoje pohodlie vylepšovala tak, že som zaparkovala medzi mamkou a ockom v ich veľkej posteli. Mama sa síce furt sťažovala, že je nevyspatá, lebo sa mi musí uhnúť a spí na krajičku postele, ale otec, ten spí jak drevo a neuhne ani o centimeter. Vlastne aj on si občas posťažoval, že lepšie je zobudiť sa ráno na budík, ako na to, že ho niekto (to akože ja) kopne do hlavy! Možno aj tieto kopance primäli otca a mamu k tomu, aby sa situáciu rozhodli riešiť.

Tento mesiac sa to podarilo zrealizovať. Moji dvaja bratia dostali poschodovú posteľ a mne ostala tiež jedna veľká. Celú detskú izbu sme premenili ako v rozprávke. Hovorím “sme”, lebo aj ja som pomáhala. Dedko, babka a aj ockov brat Matúš prišli na pomoc. Najskôr sme sa “vyšantili” na stenách. Všetko dolu, až po panely. Strop, steny, podlaha, všetko malo byť nové… Prilepím tu aj niekoľko fotiek. Všade bol bord neporiadok…

ja, marek, oliver a matúš - v plnom nasadení

Keď som sa postupne dostala do tempa, práca ma fakt začala baviť. Čo poviete na môj pracovne upravený face?

za tým prachom som ja 🙂
Náš dedko potom začal strop a steny upravovať. Nejaké lepidlo, sieťky a na vrch omietka. Marek sa čomusi priučil…

chvíľku úsmev pre fotografa a pracujeme ďalej
Elektro mal na starosti Matúš. Aj plávajúcu podlahu ukladal on. Šikovný chlapec.

pracovný elektrozápal
Keď bola položená podlaha a dedo s ockom izbu vymaľovali, bolo “vymaľované”. Vlastne ešte nie. Ešte bolo treba poskladať poschodovú posteľ. Do toho sme sa pustili všetci. Aj babka s mamkou sa pridali. Dedo všetko riadil podľa priložených plánov a my sme kmitali. Veď to z nasledujúcej fotky aj vidno 🙂

... ale tam v pozadí sa maká
A ešte, aby som nezabudla, lebo on by mi to neodpustil… Keď sme skladali postel, prišiel k nám môj krstný. A tiež hovoril priložil ruku k dielu.

Na jednej strane majú chlapci poschodovú posteľ a na druhej strane izby vznikol “ružový” kútik. Teda môj.

spokojná, v novom a čistom
Ale viete, mamka a ocko majú posteľ, ktorá ma vždy láka. A preto občas ešte zablúdim do spálne, kde je posteľ ešte väčšia ako tá moja. Na záver vám teda dám jednu obrázkovú hádanku. Nájdete ma na nasledujúcej fotke?

nevzdávajte sa a hľadajte. určite ma nájdete 🙂
Categories: rodinka Tags:
  1. Žiadne komenty
  1. No trackbacks yet.