Podržané zlo

zdoj: spravy rtvs

zdoj: spravy rtvs

Dnes sa v našom parlamente udialo niečo, čo si zaslúži opovrhnutie a odsúdenie. Možno si povieme, že ide len o takú banalitu, ale z môjho pohľadu ide o legitimizovanie porušovania zákonov. Kapitán Danko, ktorý zastáva jeden z troch najvyšších ústavných postov v krajine, sa dostal k svojmu titulu podvodom. Jednoducho skopíroval svoju rigoróznu prácu. Z viacerých zdrojov, ale predsa. Dnes ho mali odvolať. Choré je už to, že tento, prepytujem, vyjadrovací domotanec (ak nechcem byť hnusný) nemá ani kúska hrdosti, ani kúska cti. K jeho odvolávaniu totiž vôbec nemalo dôjsť. Mal sklopiť uši, ospravedlniť sa národu a zmiznúť do zabudnutia! Nielen teraz. On to mal spraviť už vtedy, keď olizoval kapitánske výložky!

Lenže tento kapitán ctrlC ctrlV, ako ho už trefne mnohí nazvali, nie je našim problémom. On už iný nebude – podvody má zakódované v svojej DNA a vybral si pôsobenie v strane, ktorej dvaja ministri už konečne sedia v chládku. Problémom však je skôr fakt, že toto jeho konanie nedokázali odsúdiť ani jeho koaliční partneri. Kto je navyknutý klamať a podvádzať v dosahovaní hodností či titulov, je s vysokou pravdepodobnosťou pokriveným charakterom a nebude mať zábrany podvádzať ani v iných veciach. Harakter Bugár nehlasuje za odvolanie a nechá na samotnom Dankovi, či sa rozhodne odstúpiť. To je snáď sen, Béla! To neprekáža, že ide o podvodníka? Alebo je harakter Béla rovnaký a podrží svojho spolucharaktera v zmysle hesla “vrana vrane oko nevykole”?

Náš parlament dnes potvrdil, že väčšina môže legitimizovať jasné zlo. Dnes to bolo plagiátorstvo, či kompilácia. Všetkých, ktorí sa zdržali hlasovania o “vyhnaní” kapitána Danka z jeho postu, alebo boli dokonca za jeho zotrvanie, chcem povedať jediné: “Slovné spojenie Kapitán Danko sa už pomaly stáva nadávkou. Táto nadávka má však svoje synonymá. Meno každého z vás. Vlastné svedomie (ktorí ho ešte máte) vás musí fackovať z každej strany. Morálna plytčina v parlamente. Fuj!”

Categories: politické komentáre, kritika Tags:
  1. ja
    November 23rd, 2018 at 21:51 | #1

    Obávam sa, že podobne má tituly získané veľká časť vysoko postavených, viď policajní viceprezidenti.

  1. No trackbacks yet.