Home > politické komentáre, kritika > Plamienky sfúknuté?

Plamienky sfúknuté?

foto: Mary
Koaličný guláš, s prísadami SDKÚ, SaS, KDH, Most-Híd a s ďalšími podprísadami, v predošlom týždni riadne prevrel. Niečo sa v tej polievke vyplavilo na povrch. A nie je to nič chutné…
Pamätám si kritiku, ktorá sa znášala na minulé vládne zoskupenie, ktoré odmietalo mnoho rozumných návrhov zákonov len preto, lebo nevyšli od nich. “Pán kráľ, pozrite, čo som pre vás vymyslel… to je taký zlepšovák. Sem dáte zrno a tu vypadáva múka… a stačí to takto a takto ponoriť do vody a je to.” “Vezmite toho chlapa a hoďte ho do temnice.” … “Milí moji poddaní. Pozrite sa, čo pre vás vymyslel váš dobrý kráľ…!” “Nech žije náš múdry kráľ, ktorý nám vymyslel taký zlepšovák na výrobu múky!” Áno, návrh, a to akýkoľvek, bol len vtedy dobrý a schváleniahodný, keď bol pod ním podpísaný koaličný poslanec.
V tomto sme aj dnes tam, kde sme boli.

Ja si skutočnú slobodu poslanca predstavujem tak, že sa môže sám, na základe svojho vlastného svedomia, rozhodovať, ako bude v tom ktorom prípade hlasovať. Áno, rozumiem, že existujú politické strany a v nich isté politické smerovanie, ale ak poslanec povie, že má iný názor, treba ho vypočuť, skúsiť mu položiť na stôl protiargumenty a snažiť sa ho presvedčiť pred hlasovaním. Ak sa to aj nepodarí, musí byť hlasovanie poslanca slobodné, bez nátlaku a prípadnej odvety. Malo by byť jedno (každému poslancovi), či návrh predložil koaličný poslanec, alebo sám prototyp demokrata – súdruh Fico. Ide len a len (alebo by malo ísť) o to, či daný návrh je, alebo nie je dobrý.
Fico nepotrebuje rozmýšľajúcich ľudí s názorom. Jemu stačia aj teľatá, ktoré zdvíhajú kopytá presne tak, ako im povie. Je súčasná koalícia iná?

Bugár so Sulíkom sa napajedili, nadýchli a z plných pľúc fúkli mohutný vietor do dvoch plamienkov, ktoré zahoreli, aby ukázali, že súčasná koalícia je aj v tomto iná ako tá predošlá. Plamienok Matovič a plamienok Procházka stále horia. A nech majú taký, alebo onaký názor, ten názor je ich vlastný. Nie Ficov, nie Figeľov, nie Sulíkov, ale Matovičov a Procházkov.

Sloboda je úžasná vec. Aj vietor, aj plamienok môžu byť osožné, ale môžu napáchať aj veľa škody. Dnes sa ale musím postaviť na stranu plamienkov, ktoré osvetľujú pani Slobodu. Nezhasnite!

Categories: politické komentáre, kritika Tags:
  1. Peter J
    Február 15th, 2011 at 23:44 | #1

    Dobry clanok uplne suhlasim. Demokracia by mala byt presne o tom co pises.

  1. No trackbacks yet.