Paľo tu už nie je

Paľo sa teší z gólu... aj my sme sa tešili. Ďakujeme. (foto: sportky.topky.sk)
Mám rád šport. Rekreačne praktizujem, pasívne pred obrazovkou sledujem. Naša malá krajina má v tejto oblasti veľkých ľudí. Medailisti z rôznych majstrovstiev, olympiád, hokejisti, futbalisti, hádzanári, kanoisti,… robia pre našu krajinu veľmi veľa. Zviditeľňujú nás v pozitívnom zmysle slova. Za ich športovou púťou je množstvo potu, trápenia, driny, cieľavedomosti, sebazaprení. To najlepšie, čo tejto krajine dávajú je príklad. Sú vzorom pre mnohé generácie mladých ľudí, priťahujú k športovaniu chlapcov i dievčatá, ktoré túžia vyrovnať sa im.

Takou osobnosťou bol aj Paľo Demitra. Dnes, spoločne zo svojimi spoluhráčmi, vydýchol naposledy. Lietadlo s hokejistami Lokomotivu Jaroslavľ sa zrútilo. 37 ročný mnohonásobný reprezentant Slovenska, sympaťák, kapitán, ktorý stmeľoval družstvo, sa na ostatných Majstrovstvách sveta, usporiadaných na Slovensku, symbolicky rozlúčil s reprezentačnou karierou. Fanúšikovia ho vytlieskali a skandovali pri tom – “Paľo ďakujeme!” Jemu sa v očiach objavili slzy, pobozkal dres a hodil ho fanúšikom, ktorých mal tak rád.

Aj mne dnes oči zvlhli a správa o jeho smrti mi zastavila dych. Sledoval som jeho kariéru, nielen v NHL a … fandil som.

“Paľo, aj my fanúšikovia sme ťa mali radi a fandili sme ti. Ďakujeme za všetko.”

Odpočinutie večné daj mu Pane…

 1. MM
  September 7th, 2011 at 20:01 | #1

  …a svetlo večné nech mu svieti. Nech odpočíva v pokoji. Amen.

 2. Jana
  September 7th, 2011 at 20:25 | #2

  Modlim sa dnes za neho od chvile, ked som sa o tom dozvedela, aj za vsetkych tych ostatnych mladych muzov, co zomreli zdravi, plni sily – vacsinou to boli otcovia malych deti.

 3. September 7th, 2011 at 22:20 | #3

  všetko sa raz konči a niečo iné práve vtedy začína… Paľo, vďaka a uži si to tam hore.. hádam to tam vedia hrať

 4. roman
  September 7th, 2011 at 23:30 | #4

  Palo bol osobnosť, ktorá dokázala srthnúť celý národ. Nepoznal som ho osobne. Neviem akým bol človekom v súkromý. Jeho odchod je v tejto chvíli pre mňa ako fanúšika veľmi smutný. Máme určité vzory, ktoré nás povzbudia. Tešíme sa, keď sa im darí.
  Palo bol NÁŠ a mali sme ho radi! Dres č. 38 som si kúpil pred 10 rokmi a dúfam, že sa nájdu také osobnosti, ktoré sa mu vyrovnajú!
  Pali. Díki!

 1. No trackbacks yet.