Home > rodinka > Niektoré veci ma štvú

Niektoré veci ma štvú

Šibačopolievači a naše dievčatá...
Sú veci, ktoré prijmete s pochopením, niektoré iba tak “prelezú” okolo vás, ďalšie možno potešia, či pobavia, ale sú aj také, ktoré človeka naštvú. Napríklad dnes bol pondelok. Taký výnimočnejší deň v tom, že sa mu vraví veľkonočný.Chlapi chodia oblievať, šibať, dostanú čosi sladké, alebo niečo s vyššími percentami. Je im zväčša veselo a mnohí si to dokonca uvedomujú aj do neskorých večerných hodín… Dievky čakajú, alebo sa zamykajú, alebo odcestujú. Často tvrdia, že to neznášajú a podobné drísty. Viete čo? Predstavte si situáciu, že na ulici mládenci zavítajú ku každej rovesníčke a k nej by nedošli. Možno preto, že sa minulý rok zamkla a nevyliezla. Vykašľali sa na ňu a šli ďalej. Ako sa teraz cíti, keď aj by chcela, ale…? Dosť o babách. Koho som ešte nespomenul? Policajtov. Tí dávajú fúkať. Ich príspevok k folklóru. Tak asi tak. Ľudia sa navštevujú, je zábava, niečo sa zaje, vypije. Všetko fajn. Aj u nás bolo fajn. Naša Lianka najskôr nerozumela dosť dobre čo sa deje, keď dostala “pár kvapiek” studenej vody za krk, ale potom to pochopila a pristúpila na obyčaje predkov. Jej mamka víska rada a veľmi a tiež dostala pohárik. Myslím vody a za krk. Lenže to nebolo všetko. Niektorí šibačkokúpači sa rozhodli, že sprcha je vhodnejšia ako nejaké to deci vody a našu mamku zvlažili poriadne…

To boli veci počas dňa, ktoré niekoho potešili, ktoré sme čakali, niektoré boli nepredvídateľné, iné možno bežnejšie… A teraz zdanlivo odbočím, keď prejdem k tomu, čo ma naštvalo. U nás zasadla rada starších, teda ja sám so sebou a po porade s radou mladších, teda s Oliverom a Markom, sme sa uzniesli na nejakej dôležitej veci. Celé zasadnutie s jeho výsledkom vyvolalo škandalózne vyhlásenie v “eSTéVéčke” (už sa tak nevolajú, ale každý vie o čo ide). Oni totižto ukazujú údajne 12 najkrajších žien Slovenska. No, a po prezretí zoznamu, sme tam nenašli našu mamku! A to človeka naštve, nie? My nielen po tom, čo sme dnes zažili, sa presviedčame, že tam naša mamka patrí… (Lianka je predsa ešte len dievča, nie žena, takže tá tam iba smeruje).

Uznesenie Rady MarekOliverMarek teda znie:

1. “Počúvaj estévéčka! Prosíme o dodatočné zaradenie našej mamky do súťaže o “Najkrajšiu ženu Slovenska”, pretože máme dôvodné podozrenie, že ste na ňu zabudli. Takto by vaša súťaž fakt nemala úroveň, keď vynechávate najväčšiu favoritku.”

2. Mali by ste sa jej za to ospravedlniť.

P.S.: Ozvite sa aj ďalší! Aj vaše favoritky vynechali?

Categories: rodinka Tags:
  1. Žiadne komenty
  1. No trackbacks yet.