Zdalo by sa, že ide o schizofréniu, ale zrejme tu hrá hlavnú úlohu arzenál vlastností, za ktoré sa títo červení nehanbia. Vypočítavosť, prefíkanosť, arogantnosť. Predseda parlamentu má snáď za tieto vlastnosti aj vyznamenania. Predkladal do parlamentu v minulosti návrh zákona o zúžení poslaneckej imunity. V poslednej chvíli ho však stiahol. Myslím, že to bolo kvôli malej podpore. Ale to je jedno. Chcel ho tam predložiť. Teraz taký návrh predložil opozičný poslanec. A tento “charakter” hlasoval proti. O čom to je?

Videl som včera prvý krát poslankyňu z tej istej lode. Nepoznám ju. Ale stačilo jedno hlasovanie, jedna otázka novinárky a môžem zodpovedne povedať, že aj ona bezpečne prešla vstupným testom svojho šéfa. Novinárka jej položila otázku. Jednoduchú ako facka. Chcela od nej iba vedieť, ako hlasovala v prípade zákona o zúžení poslaneckej imunity. A táto zdrhala, aby sme sa my občania, ktorým ona akože slúži, zamysleli nad tým, aká je, chúderka, zaneprázdnená. A samozrejme neodpovedala. Predstaviteľka, ktorú sme si zvolili, sa hanbí za svoj názor. Alebo to neodkonzultovala so súdruhom priemerom a preto sa bála vyjadriť? No neviem. V každom prípade ide o poberateľku platu, na ktorý sa skladáme my všetci, ktorá na nás z vysoka… A ešte jedna jej kolegyňa zažiarila, keď povedala “Tento návrh bol dobrý, ale som nehlasovala.” A na otázku prečo, odpovedala “Lebo som nehlasovala.” To ako keby povedala “Mám vás všetkých za idiotov a prajem vám ďalšiu dobrú štvorročnú noc. A nebojím sa! Nech poviem, čo poviem, vy teľatá dáte vo voľbách moc znova do našich rúk.” Arogancia ako hrom!

Paška, Zmajkovičová a Müllerová (16.správa v poradí – Imunitu si nezúžili)

A ešte jeden bonbón. Súdruh poslanec, ktorého som pár krát zaregistroval aj počas tohto volebného obdobia paradoxne pri diskusiách o médiách, verejnoprávnosti či kultúre, ukázal svoju “kultúru” v takej nahote, že až. Jeho vyjadrovanie, keď nazval kolegu v parlamente k…, tiež potvrdzuje úbohosť a veľký úspech pri vstupných testoch. Svoju malosť nekultúrneho odborníka na kultúru potvrdil aj vyjadrením, že si nevšimol, že jeho slová zachytávajú mikrofóny. Vieme si teda predstaviť jeho slovník v súkromí. Fuj!

Jarjabek (22.správa v poradí – Vulgárni politici)

To sú len štyri najčerstvejšie zapáchajúce socialistické kôpky, o ktorých informovala v svojom včerajšom spravodajstve Markíza.

Netreba mu pred úrad vlády voziť kopy hnoja! On ma hnoj všade naokolo. Všade kam sa na tej svojej palube pozrie…