Má to zmysel

Bol som s nimi včera. Majú dosť veľkú zodpovednosť. Čo bolo evidentné z ich precízneho plánovania programu, usporiadania rečníkov, stanovených časov. Vedeli, že musia aj kvôli hercom a ich povinnostiam dodržať nejaký časový rámec. Tiež by nebolo vhodné, ak by sa niekto utrhol a začal by riešiť napríklad nesúvisiace veci. Za pódiom sme sa zoradili a šli postupne na “pľac”. Prekvapilo nás, že aj v takú nádhernú nedeľu si našlo vyše 30 000 ľudí čas a prišlo podporiť myšlienky organizátorov Za slušné Slovensko do Bratislavy. Jednou z hlavných myšlienok bolo včera jednoznačne to, aby sme ukázali v Bratislave a v Humennom celému Slovensku, že zhromaždenia v jednotlivých mestách podporujú a organizujú ľudia rôznych profesií, rôzneho postavenia, veku. A predovšetkým, že to organizujú z vlastného presvedčenia. Zopakujem tu to, čo som povedal včera na pódiu: “Robíme to preto, aby sme politikom a politickým špičkám v štáte odkázali, že najvyššou kvalifikáciou na politické posty sú pevný charakter, slušnosť a láska k pravde a spravodlivosti.”
Po programe sme sa s organizátormi presunuli do malej kaviarničky, kde sme sa príjemne bavili, rozoberali súčasnú situáciu a bavili sa aj o bežných, normálnych veciach. Tí mladí ľudia sú unavení, ale odhodlaní, lebo vedia, že bojujú za správnu vec – proti zlu. A viete čo? Ja im verím. A včera som spoznal, že sú to obyčajní ľudia s dobrým srdcom. Juraja poznám už dlho ako svojho bývalého žiaka a ďalších som mohol včera aspoň troška viac spoznať…
Už sme sa mali pobrať preč. Lúčili sme sa. A kde sa vzala, tu sa vzala, do kaviarne vstúpila 84 ročná milá pani a zasadla si ku klavíru. Otvorila ho a začala hrať. Poletovanie jemných i rezkých tónov klavíra vo vzduchu nám nedovolil ostať nečinnými. Aj sme chvíľku počúvali, lebo to príjemne hladilo dušu, ale potom niekto zavelil – zaspievajme si. I Na Kráľovej holi i Hymna vo verzii štyroch slôh, ale aj kadejaké ľudové piesne rozospievali organizátorov Za slušné Slovensko. Pani je scestovanou klaviristkou, ktorá celý život hrala po kaviarňach a pokračuje v tom. Umelkyňa nám spríjemnila aj natiahla posedenie. Pricestovali sme domov niekedy o pol druhej v noci a dnes sa mi skutočne ťažko učilo. Neľutujem však, že som spoznal tých, ktorí sú budúcnosťou Slovenska.
A pýtate sa, čo bude potom, keď …? Nebojte sa. Verím v dobro. Verím, že sú medzi nami charakterní ľudia, ktorí naše Slovensko zmenia. Politici sú z ľudu. Teda ak my budeme lepší, budeme mať aj lepších ľudí v politike. Nie som prehnaným idealistom a uvedomujem si, že medzi pšenicou vždy bude rásť aj kúkoľ. Ale verím, že to môže byť lepšie a že to všetko má zmysel.

Categories: spoločnosť, kultúra, šport Tags:
  1. Žiadne komenty
  1. No trackbacks yet.