Home > rodinka > Krabica

Krabica

24.12.2017. Je štvrť na desať. Sme navečeraní, darčeky rozbalené. Milka s Liankou skladajú nejaké lego. Chlapci už zaliezli do detskej izby a púšťajú si na počítači pesničky. Čakáme na Polnočnú. Pôjdeme všetci. Aj Lianka. Bola aj pred rokom a vydržala…

Čo by ste kúpili 15 ročným dvojčatám, chlapcom na Vianoce pod stromček? Nie je to jednoduché. Nejaké tričká, tepláky,… Vieme, že Vianoce nie sú o tom, ale každý sa poteší, ak si niečo pekné pod stromčekom nájde. U našich tínedžerov (pekné slovo :)) sa mnohé točí okolo hudby. A tak sme sa rozhodli, že im kúpime spoločný darček. Taký moderný prenosný 20 wattový reproduktor. Možno ste to už videli – je to taký valec. Zašli sme do Elektrodomu NAY v Skalici a jeden taký sme vybrali. Vo vitrínke bol modrý a čierny. Padlo rozhodnutie – berieme modrý. Predavačka otvorila skrinku kde bola krabica so slovami “Tu je ešte jeden.” Vybrala krabicu, odniesla ju k pokladni, kde nás počkala. Zaplatili sme, prevzali tovar v igelitke a šli domov.

Pod stromčekom to bol posledný rozbaľovaný darček. Chlapci sa potešili. Na krabici bol obrázok repráku. Zistili sme, že krabička bola špeciálna, zatvárateľná pomocou magnetu. Otvorili sme ju a v krabici iba diera po repráku a príslušenstvo k nemu. Chlapci si mysleli, že ide o vtip. Ale to nebol vtip. Šli sme s Milkou s pravdou von. Kupovali sme darček pre niekoho a preto sme nechceli rozbaľovať krabicu v obchode. Nech je originál zabalená. Držala len magnetom, čo sme si ale v tom zhone nevšimli. Predavačka nám neukázala obsah krabičky a my sme si to tiež neskontrolovali. Príslušenstvo i samotná krabička majú nejakú hmotnosť, ale aj tak nám mohlo napadnúť, že by to malo byť ťažšie. No nič. Náš reprák leží teraz vystavený vo vitrínke. Šlo zrejme o posledný kus v predajni. 🙁

Všetci sviatkujú, teraz nevybavíme nič. Musíme pár dní počkať a dúfať v šťastný koniec a ľudskosť predajcu…

27.12.2017. V obchode nás už čakal repráčik. Prišli na to, ale nemali na nás kontakt. Ospravedlnili sa. Takže vybavené. Chlapci vysmiatí.

Veľmi dôležitý je aj úmysel obdarovať, čo chlapci ocenili, keď ďakovali aj za “krabicu” 🙂

A … asi si malý Ježiško chcel pospinkať a nechcel byť rušený hlučnou hudbou…

Nová skúsenosť, nové zážitky, šťastný koniec. Všetkým mojim čitateľom ďakujem za priazeň počas končiaceho sa roka a prajem ešte pokojné sviatočné dni a potom veľa šťastných koncov počas 2018-teho.

Categories: rodinka Tags:
  1. Aleš Beran
    December 27th, 2017 at 20:47 | #1

    Kto nezažil nepochopý 🙂 tiež som tak objednal raz RC vrtulník a prišla komplet krabica aj s ovládačom bez vrtulníka, skoro mi oči vypadli keď som to otvoril :-D. Tiež to dobre dopadlo a predajca poslal nové balenie. Pekné sviatky.

  1. No trackbacks yet.