Darčekový poukaz na predplatné denníka SME pre Marek Šefčík s manž. venuje Pavol Petrek.

A na opačnej strane:

Veríme, že denník SME bude pre Vás príjemným a užitočným spoločníkom v roku 2009. V prípade akýchkoľvek otázok, resp. problémov ohľadne doručovania denníka SME sa môžete s dôverou obrátiť na zákaznícku telefónnu linku denníka SME na čísle 02/59233411. Prajeme Vám pekné Vianoce a šťastný Nový rok 2009!

Koho by to nepotešilo? Paráda! Dostali sme SME! Celoročné predplatné! Ihneď som vytočil číslo na darcov, aby som sa poďakoval. Dostal som aj vysvetlenie, že ujo je dlhoročným predplatiteľom SMEčka a preto mal možnosť niekomu takto spraviť radosť a venovať celoročné predplatné. Osobne si myslím o denníku SME, ktorého internetovú verziu navštevujem veľmi často, že je to momentálne najlepší denník, ktorý na Slovensku máme. Je to môj názor, ktorý som zatiaľ nemal dôvod zmeniť. Takže sme čakali na začiatok januára. Prešli prvé pracovné januárové dni a nič. Schránka prázdna. Telefonát od príbuzných. Dostali ste SME? Nie, nič nedošlo. Títo naši darcovia sa preto informovali priamo na infolinke SME. Dostali stručnú odpoveď, že akcia sa rozbieha od 15. januára. Čakali sme. Štvrtok pätnásteho – nič. Piatok šestnásteho – ešte väčšie nič.

Ďalší telefonát na linku denníka SME. A začalo vysvetľovanie…

Ujo odoberá okrem SMEčka aj Korzár a preto na tento darček vraj nemá právo! Vraj to platí len pre tých, ktorí odoberajú iba SME. Lebo tým, že odoberá Korzár, už má nejakú zľavu na predplatnom. Väčšiu halušku som ešte nepočul… Po prvé – nikde túto informáciu neuviedli a po druhé – načo mu vôbec poslali darovaciu kartičku, keď v skutočnosti nič darovať nemohol?!

Teta s ujom sa cítia teraz blbo, lebo nám dali darček, ktorý stroskotal na… na čom vlastne stroskotal?

“Ujo, teta, nič sa nestalo. My vieme, že ste nám chceli spraviť radosť. A aj ste nám ju spravili. A za to, čo sa stalo predsa vy nemôžete. My si SME prečítame aj na internete… Najdôležitejšie je pre nás poznanie, že ste na nás mysleli, že si na nás na tom “ďalekom východe” spomínate, a že nás máte radi. Aj my na vás myslíme a tešíme sa, že vás máme. Ďakujeme.”

Je možno blbé, že na SMEblogu, ktorý mi dáva možnosť písať a vyjadriť svoj názor kritizujem práve SME. Ale čo už? Pravda je pravda 🙂