Človek

(zdroj: creationrevolution.com)
Minule mi Milka čítala nejaký príbeh z internetu. Neviem, či je pravdivý, alebo nie, ale to vôbec nie je podstatné. Odhaľuje totiž absurdnosť správania sa človeka v istých situáciách. V tom príbehu prišla mamička k lekárovi a žiadala ho o pomoc. Na rukách držala svoje dieťa. Maličkého človiečika. “Pán doktor, ja som znova tehotná, … je toho na mňa veľa, spravte s tým niečo!” Všetci vieme, o čom uvažovala. Aj doktor to vedel… Po chvíľke premýšľania jej povedal: “Mám riešenie. Nebude to ani pre vás také nebezpečné…” Lekárovej ochote sa potešila. “A pár mesiacov si od povinností okolo dieťaťa dokonca oddýchnete” – dodal. Tomu až tak nerozumela, no vysvetlenie prišlo hneď. “Nezabíjajme to dieťa, ktoré v sebe nosíte, bolo by to aj pre vás riziko, zabime to, ktoré máte v náručí.” “Zbláznili ste sa?!” – vykríkla žena – “Za nič na svete!”

Aj vám sa zdá lekárovo riešenie neľudské a absurdné? Ale má pravdu. Aký je v tých deťoch rozdiel?

Mnohí, vrátane tej ženy, v tom rozdiel vidia. Kedysi som napísal na svojom niekdajšom smeblogu článok s podobnou tematikou. Tu je. A viete čo sa stalo? Liberáli zo Sme mi umelo znížili čítanosť tak, že ma vyradili z “výberu sme”. Keď som žiadal vysvetlenie prečo, dostal som odpoveď – je to naše právo. 🙂

A ešte jednu situáciu tu uvediem. Situáciu, pri ktorej som sa hanbil za to, že patrím k tomu istému druhu nazvanému “človek”. Správame sa často horšie ako zvieratá. Zhrublo naše svedomie, prekypuje náš egoizmus. Teraz nemám na mysli naše správanie sa k nenarodeným deťom. Myslím na deti, ktoré máme milovať, ktorým máme dávať dobrý príklad, detičky, ktoré máme chrániť. Malé deti majú veľkú hlavičku v pomere k svojmu telu, majú obrovské očká v pomere k veľkosti tváre. Takto sú vybavené od prírody. A my máme v sebe niekde zakódované, že aj pre tieto ich fyziognomické znaky, ich dokážeme mať prirodzene radi. Nielen tie svoje, ale aj cudzie deti. Ale človek sa dokáže “vypracovať” tak, že všetko toto potlačí a ani k zvieratám, ktoré svoje mláďatá chránia inštinktívne, ho nemožno prirovnať. To video je z Číny. Je jedno, že to je úplne opačný koniec planéty. Zachytáva ľudí. Sú to vlastne ľudia? Chcel by som uveriť, že to video nie je reálne… Ja som si ho nedokázal pozrieť druhý krát. Slabšie povahy nech radšej video nepozerajú. Stačí keď si prečítate čo sa stalo. Zachytená bezcitnosť a neľudskosť.

Deti sú obrovským darom. A naše svedomie šípkou, ktorá nám ukazuje kadiaľ ísť, čo robiť. Prejavovať lásku svojim deťom a chrániť ich život od počatia diktuje každé nezdeformované svedomie…

Categories: spoločnosť, kultúra, šport Tags:
 1. Jozef Rajský
  Október 23rd, 2011 at 21:04 | #1

  dobrý článok, Marek

 2. Lubomir Piala
  Október 24th, 2011 at 09:08 | #2

  zdravim, velmi pekny a poucny clanok. Musime nie recami ale postojom ukazat na ktorej strane ” SME”! Liberali sa raz vykynozia sami lebo nechcu mat potomstvo.
  Viete je mi luto ked krestan iduc zo svateho prijimania povie pred kostolom ,” ta moja vnucka je v tom ale zohnali sme dobreho odbornika a v utorok ide na zakrok.
  Ved to je len prerusenie tehotenstva ,co si ma chudera znicit zivot? Prerusit mozem dovolenku, pracu,……ale nie zivot.
  Nazvime konecne veci pravymi menami -hlavne my ktori sa hrdime ze sme KRESTANIA.
  Sme nimi len vtedy ked nam to vyhovuje?
  Pozehnany den.

 3. Mária Chrvalová
  Október 25th, 2011 at 16:45 | #3

  Raz sa všetci ocitneme pred Božou tvárou………kto – kam, to bude riešiť jeden spravodlivý Sudca.

 4. Zuzana
  November 2nd, 2011 at 20:41 | #4

  Veľmi pekný článok…kiežby prehovoril do sŕdc mnohým “bezcitným” ľuďom
  PS: To video je naozaj neuveriteľné.

 1. No trackbacks yet.