Home > spoločnosť, kultúra, šport > Aj zamestnanci Lidlu nakupujú v Lidli

Aj zamestnanci Lidlu nakupujú v Lidli

lidl (foto: Pravda)
Pod nosom máme Lidl. Chodíme tam nakupovať. Aj dnes som bol. A mám silné podozrenie, že aj zamestnanci Lidlu nakupujú v Lidli. To by nebolo nič zaujímavé, keby neplatil dovetok, že za ich nákup platíme my. Teda, neviem, či tak robia aj iní, ale tá pani, u ktorej som dnes platil ja, určite. Mám vo zvyku, si, po zaplatení ešte stojac blízko pokladne, skontrolovať pokladničný blok. Všímal som si aj iných ľudí a musím povedať, že to tak nerobí každý. Dokonca sa dá povedať, že málokto. Kura, chlieb, rožky, kapusta, brokolica, cibuľa, kukurica, kukuričné chrumky a červené pomaranče. Prezradil som vám, čo som dnes nakúpil. Kým to pani v modrom firemnom tričku nablokovala, postupne som si nákup naukladal do tašky, zaplatil som kartou a ako tradične – kontrolujem.Zemiaky 2,5 kg triedy “A” v hodnote 2,49€. “Prepáčte, môžem sa opýtať? Zemiaky?…” Pani za pokladňou už nemohla vidieť môj nákup, ktorý bol odložený v taške, no napriek tomu ma bez akéhokoľvek prekvapenia a zaváhania prerušila slovami: “Mali ste červené pomaranče. Vy mi zaplatíte 1,19€ a ja vám dám tých 2,49€ za zemiaky zo svojho.” Ešte to povedala kolegyni, vraj aby mala svedka a že ona si potom tie zemiaky vezme. Bol som prekvapený. Veď to sa bežne robí stornovaním položky na pokladničnom bloku a vydaním nového… Zaplatil som, ona mi z vrecka vrátila 2,49€ a odkráčal som domov.

Niekoľko vecí mi ale ostáva nejasných…
1. Ako je možné, že pomaranče v originálnom balení s čiarovým kódom, prebehnú cez pokladňu tak, že sa tam objavia zemiaky?
2. Ako je možné, že pani za pokladňou vie bez premýšľania namiesto čoho tie zemiaky nablokovala?
3. Ako je možné, že tá pani nemala ani toľko chochmesu, aby sa zákazníkovi za svoj “omyl” ospravedlnila?

A črtajúce sa odpovede:
1. Je to možné preto, lebo kód z pomarančov ani nebol zosnímaný. Bol tam mechanicky naťukaný kód zemiakov.
2. Je to možné preto, lebo pani veľmi dobre vedela čo namiesto čoho blokuje.
3. Je to možné preto, lebo nešlo o žiaden omyl a zrejme sa to nestalo prvý krát a takíto ľudia, ktorí chladnokrvne nakupujú za naše, nemajú v svojom repertoári formulky ospravedlnenia.

Už sa mi stalo, že mi nablokovali iný počet kusov tovaru, čo je bežná chyba z nepozornosti. Ale dnešný “omyl” je pre mňa vysvetliteľný jedine tak, že nešlo o omyl. A mrzí ma to o to viac, že presne tá istá pani mi minule nablokovala 2 balíčky cukríkov aj keď som bral 3. Po kontrole pokladničného dokladu som jej doplatil aj za ten tretí. Minule sme s manželkou v Kauflande spravili väčší nákup. Kupovali sme aj mlieko. 48 litrov. V balení bolo 12 litrov.  Pani za pokladňou sa pomýlila a namiesto jedného balenia nám započítala iba 1 liter. Opäť som to zistil pri kontrole a… vrátil som sa a doplatil jej asi 120 českých korún.
Spomínam to preto, že ak si budete kontrolovať bločky, môžte aj prerobiť (ak sa priznáte). Lenže ak chceme my, aby sa k nám obchodníci správali korektne, musíme sa tak správať aj my. Treba začať od seba. Nechcem nikoho okradnúť ani oklamať. Zamrzí ale, ak má niekto snahu oklamať mňa. Existujú predsa vyššie hodnoty ako peniaze. A na nezaplatenie je aj to, keď si večer ľahnete do postele a nemáte svedomie zaťažené ukradnutými 120 českými korunami.
Kontrolujme si pokladničné bloky – nech to stojí čo to stojí 🙂

Categories: spoločnosť, kultúra, šport Tags:
 1. obe
  Január 15th, 2011 at 22:02 | #1

  waw..tak to som fakt netušil ze to takto funguje… no uvidíme bo pondelok idem do lidlu, a som zvedaví či aj tu v taliansku robia takého miž-maše na bločikoch 🙂

 2. Mária Chrvalová
  Január 18th, 2011 at 01:14 | #2

  Bežne sa mi stávajú takéto veci, preto si vždy kontrolujem účet. Aj na pošte u nás v obci sa mi stalo, že mi dala viac peňazí po dva krát, väčšia suma, no statočne som jej to vrátila. Podobne v Tescu nám namiesto 10 kg cukru započítali 1 kg. V obchode sa mi to tiež stane, že mi započítajú viac kusov, ale aj menej, preto si treba kontrolovať bločky!!! Nezabúdajme!!!

 3. miroslav
  Január 20th, 2011 at 20:07 | #3

  Tak niečo podobné som zažil s kolegom v Nemecku .
  Kupil si 10 ks mliečnych čokolád a slečna za pokladňou
  mu nablokovala s úsmevom na tvári 1OO kusov a povedala ,
  že ona mu peniaze hneď nevráti ,aby počkal do záverečnej
  chvala Bohu čakali sme iba 15 minút ale nebyť dobrej nemčiny
  asi by sme to neuhrali ,ale slečna nie velmi nadšená ,že jej to nevyšlo
  vrátila 45 eur späť.A my šťastní ešte viac

 4. michalbit
  Február 10th, 2011 at 10:03 | #4

  Ja nakupujem najčastejšie v Lidli, takmer vždy si kontrolujem bloček a ešte sa mi nikdy nestalo, že by mi tam niečo naúčtovali zle. Možno tu ide o chybu, možno tá predavačka mala naozaj niečo za lubom, ale určite to nie je tak, že si bežne zamestnanci nechávajú preplatiť tovar zákazníkmi. To by asi mohli tovar rovno kradnúť v obchode, keď ich nikto nevidí. Alebo sa pani za pokladňou dohodne s kamarátkou, ktorá tam nakupuje, že zoberie aj zemiaky a pokladníčka ich “omylom” zabudne nablokovať.
  Spomenutý prípad môže mať aj iné vysvetlenie. Napríklad, že tá pokladnička už o chybe v kóde vedela predtým, ale pozabudla na to pri blokovaní (preto hneď vedela, že miesto pomarančov nabiehajú v bločku zemiaky), a možno sama chcela zemiaky kúpiť. Nechcem sa jej zastávať, ale pokiaľ by sedela hypotéza autora, tak by si síce mohla domov zobrať zemiaky, ale miesto nich by musela z domu doniesť pomaranče. Nemyslím, že sa jej takéto niečo kvôli jednému-dvom eurám na jednom zákazníkovi oplatí. Ak by to robila na viacerých zákazníkoch, isto by si to jej kolegyne všimli.
  Píšem to všetko preto, aby z celého článku nevyplynul dojem, že v Lidli pracujú samí podvodníci alebo že tam často dochádza k chybám na bločkoch. Z mojich skúseností je to presne naopak, v Lidli to funguje s nemeckou precíznosťou, pracovníci sú oveľa lepšie školení ako rôzni brigádnici v Kauflande alebo Tescu.

 1. No trackbacks yet.