Home > spoločnosť, kultúra, šport > Aj tak sme stále frajeri…

Aj tak sme stále frajeri…

Jedna z hviezd Slovenského športu... (foto: sme.sk)
Dnes bol zvláštny deň. Desiate výročie veľkej tragédie v USA. Plné správy spomienok, smútku, bolesti. A do toho ešte prevezenie pozostatkov Paľa Demitru na Slovensko a bolesť jeho blízkych z rodiny i fanúšikov…

To všetko tak citlivé sa prelínalo s čímsi, čo ostro kontrastovalo. Život. Ja som pocítil, že napriek odchodu veľkého športovca a človeka, tí, ktorí sú s nami, zdvihli našu vlajku a opäť raz rozpumpovali srdce športového fanúšika.

Našim volejbalistom sa podarilo niečo, čomu by pred Majstrovstvami Európy len málokto uveril. Po tom, ako senzačne zvíťazili v skupine s Bulharmi, dnes vyškolili Nemcov. Silné družstvá sa museli skloniť pred ctižiadostivou partiou okolo trénera Zaniniho. Paráda.

Dlhodobo naši vodní slalomári dokazujú, že naša krajina je v tomto športe veľmocou. Aj dnes na Majstrovstvách sveta v Čunove lovili Slováci z vody medaily. Celkovo získali cenných kovov najviac, a to 3 zlaté, 2 strieborné a 3 bronzové medaily. Paráda. Už sa tešíme na ich výkony na Olympiáde 2012 v Londýne.

Po tom, ako sme počas leta na Tour de France sledovali výborné výkony Petra Velitsa, ďalší Peter, tentokrát Sagan senzačne vyhral preteky Okolo Poľska. A čo sa stalo dnes? Dnes končila Vuelta (21 etapové preteky okolo Španielska) a náš Peter Sagan nielenže si uchmatol dnešný vavrín za víťazstvo, ale už predtým bol raz druhý a dvakrát dvíhal ruky nad hlavu po víťazstvách. Neskutočný výkon od 21 ročného Slováka. Do tretice paráda.

Šport jednoznačne ľudí spája. Je to fenomén, ktorý oživuje pulz národa. Podmienky pre špičkových športovcov u nás nie sú dobré, no napriek tomu tá cieľavedomosť, odhodlanie niečo dokázať, presadiť sa, v tomto národe je. Áno, prežívame smútok, lebo jeden z nich, pán športovec, odišiel. No dávky nového kyslíka do našej krvi vháňajú veľké srdcia našich ďalších skvelých športovcov… Tu som sa narodil, tu chcem žiť a vychovávať svoje deti a ešte niečo – vám chcem aj naďalej fandiť.

Categories: spoločnosť, kultúra, šport Tags:
 1. MM
  September 11th, 2011 at 23:04 | #1

  Marek, dalsi pekny glog…uplny suhlas 🙂

 2. Marek Šefčík
  September 11th, 2011 at 23:13 | #2

  vdaka

 3. September 14th, 2011 at 14:31 | #3

  Vystizny clanok ,kto vsak nasej malej krajine robi zle meno a skodi?
  Politici,zbohatlici,mafia,bolsevici……………………..?
  Piste dalej, rad citam Vase blogy,maju totiz na rozdiel od niektorych hlavu a aj patu!

 1. No trackbacks yet.